Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Új bejárati ajtó alatt erősen...

Új bejárati ajtó alatt erősen húz be a hideg, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban lecseréltem a bejárati ajtónkat egy Alex-2 típusú kétszárnyú műanyag bejárati ajtóra. Sok-sok időbe telt, mire sikerült beállítanom a zsanéroknál, hogy jól illeszkedjen. Függőleges, ahogy kell, passzol az ajtó a tokhoz, egyedül a kb. 1 cm magas fém küszöbnél ami vízszintes és nem görbe, passzol is hozzá az ajtó, de egyszerűen húz be a hideg. Be tudom csukni az ajtót úgy, ha a küszöbre egy vékony törölközőt terítek és csukott ajtónál ki is tudom húzni, tehát van valamennyi rés. Ez beállítási probléma? mit tudnék tenni vele? esetleg kapható valahol egy gumi tömítés a küszöbre, amit nem kell rondán beragasztgatni? válaszokat köszönöm szépen!



dec. 3. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ajtónak van pereme, ami rák kellene hogy simuljon a küszöbre, szigetelni, és elzárni a légáramlás útját. Lehet ott van még hézag?

Mindenféle gumiprofil kapható, ami az ajtók jobb szigetelését segíti, ez cserélhető sokszor az ajtókba, különböző méretekben kapható, de van ragasztható, stb.

Esetleg fényképet ha tudnál feltenni, az segíthetne.

dec. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Itt a fotó:

[link]

dec. 3. 17:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Elvileg a szürke gumi cserélhető az ajtó hornyában vastagabbra, de meg kell nézni.

[link]

dec. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, bosszantó, hogy egy új ajtó nem zár jól a küszöbnél.
dec. 3. 17:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Jaja, bosszantó, de legalább szellőzik :) ...nem nagy gond elvileg, könnyű orvosolni.

Sok sikert!

dec. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
dec. 3. 17:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Alul nem jól zár az ajtó.Illesztési probléma .
dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Látszik a képen, hogy a "gumi" saroknál hegesztve van. Tehát a profilban gyárilag benne van, nem utólag rakják, így az nem cserélhető.

Inkább küszöbgumit javasolnék:

[link]

dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Küszöb alatt van valami szigetelés?
dec. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Bárhogy állítom, akkor is húz be a hideg, főleg ha csak egy ponton záródik.

A küszöb alatt ki lett fújva purhabbal. Küszöb és az ajtó alján lévő gumi nem illeszkedik jól. :( nem tudom mit lenne érdemes

dec. 3. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!