Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fa ajtókat fehérre át lehet...

Fa ajtókat fehérre át lehet festeni vagy csúnya lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Minden beltéri ajtónk fenyőből van. Barna festékkel kentük le a végén egy kis fedő lakkal, hogy ne legyen szúrós.

Egyszerűen nem tudok megbarátkozni vele, mert sötétíti a teret és a színe sem tetszik.

Fehér ajtóknak örülnék, ami passzol a bejárathoz, az ablakokhoz, radiátorhoz meg stb.

Csakhogy nagyon drágák voltak az ajtók persze.. 80 ezer darabja a praktikerből és nem csak úgy van kicserélni.


Nem azt a fényes, zománcos régi típusú fehér ajtót szeretném, hanem ami szépen befogja csak félek, hogy átütne alatta a fehér festék vagy hogy ocsmány lenne. Párom ígyis mérges, mert annó tetszett a barna, kitaláltuk, hogy jó lesz és most hogy bekerültek meg nem tetszik.

Nekem is rossz érzés, hogy így érzem, de ez van.

Még hab a tortán, hogy a laminált padlóból is túl sötétet választottunk szerintem.

Úgyhogy már elegem van, hogy ilyen élegedetlen vagyok és nem tudom előre mit akarok csak utólag mindig. :((( A párom meg igen mérges rám.



dec. 9. 09:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Átütne a barna festék*
dec. 9. 09:40
 2/18 A kérdező kommentje:

Egyébként közös döntés volt az ajtó és a laminált színe is.

Tehát akkor ott az üzletben az tetszett.

dec. 9. 09:41
 3/18 anonim ***** válasza:

Sokan vannak ezzel így, ismerek olyan párt, aki pár évente teljesen átalakítják a házukat, mert már nem tetszenek nekik a színvilágok.

Egy ismerősömék a teljes padlót felszedték miután kész lett, mert túl sötétnek találták, szóval ja, van ilyen.

dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Dulux festék jól fed nem kell lekaparni a régi színt se lehet laminált padlóra is kenni . Zománctól nem kell megijedni , fa anyag függő mennyire élesedik .
dec. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha barnára be lehetett festeni, be lehet fehérre is. Több réteg kell valószínű és ne a legolcsóbb vacak festékkel próbálkozzatok.
dec. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Matt krétafestékkel fesd, alá menjen inkább alapozó. De olyat válassz, ami 2in1, azaz benne van már a wax, mert külön festeni és waxolni sok meló.
dec. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Egy jobb festék 2-3 rétegben valószínűleg szépen befedi. Bár ahhoz, hogy telibe lefessétek, kár volt fa ajtót venni. Ilyenkor mindig sajnálom, hogy a szép fafelületet elfedik.
dec. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 nemaRendőrség ***** válasza:

Selyemfényű zománc festék kell neked.

Gyönyörű ajtókat tud csinálni

dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Választhattok fóliázást is, azt utána el is lehet róla távolítani és lehet általatok kitalált mintával is.

Lehet mintával, mintha a felület lenne kidolgozva, vagy színben más:

[link]

Ahogy ezen az oldalon látszanak a fólia árak, nem kerülne többe mint lecsiszolni és újra festeni a mostanit. Ráadásul idővel cserélhetitek is könnyedén ha megunjátok.

dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon sok féle lehetőséget írtatok!

Egyébként 5 ajtónk van. Eddig abból 2 lett teljesen lefestve barnára a többi még a sima fenyő színben van, ahog a boltból kihoztuk.

Őszintén utólag azt gondolom még azzal is jobban jártunk volna, ha a fenyőszínt lelakkozzuk, mert akkor szép világos lett volna, szép lett volna utólag.

Úgyhogy szerintem még most lehetne variálni, hogy a másik hàrmat lefesteni fehérre illetve ezt a kettőt leszedni és fehérre lefesteni, de a párom már nem bírja idegekkel, annyit költöttünk és nagyon felháborodott, hogy nekem nem tetszik mikor meg van véve a festék.

félek attól is, hogy ha ráfestenénk fehérrel a még festetlenre másabb színárnyalatú lenne, mint amit már barnára lefestettünk.

Illetve a párom azon is ki van akadva, hogy fehér fa nem létezik és ez direkt szép fa.

Azt gondolom az erezet ugyanúgy meg maradna szerintem benne.

Az is bajom, hogy lassan kész a laminált lerakva, most teszi, amellett hogy elég sötét totál más szín árnyalatú, mint az ajtó szóval áhhhhh.

Mert a laminált barnás fekete az ajtó meg narancsos barna inkább...

dec. 9. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!