Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » "Süppedős" padlószőnyeg a...

"Süppedős" padlószőnyeg a használat során mennyire lesz csúnya letaposott?

Figyelt kérdés

A hálószobába keresek új padlószőnyeget, és néztem szebbnél szebbeket, nem túl magas, de azért a kéznek is nagyon-nagyon puha, kellemes érzetűeket is.

Csak attól félek, hogy ezek amennyire szépek, olyan hamar letaposódnak, és annál csúnyábbak lesznek egy (rövid?) idő után.

Akinek ilyen van, attól kérdezném, hogy mi a tapasztalata?

Bár a hálóban valóban nincs olyan igénybevételnek kitéve mint a nappaliban, de azért félek tőle.


2022. ápr. 28. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Volt több ilyen szőnyegem is, valamelyik letaposódott, valamelyik nem. Nem tudom, hogy mitől függ. Viszont a porszívózás, bútorok, székek nyoma mindegyiken meglátszott.
2022. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én kb. 7-8 évvel ezelőtt vettem az IKEA-ban négyzet alakú, kb. 1x1 méteres szőnyegeket, hosszúszórűek, egyszínűek, szerintem ezek süppedősnek számítanak.


Ha ráraksz mondjuk egy széklábat, akkor ott nagyon megmaradósan benyomódik, és ronda lesz. Vagy ha nagyon-nagyon sokszor rálépsz, szintén rondán benyomódik, és úgymarad, és jó ronda lesz. Eleinte az egész tök szép, majd sok hét intenzív használat után az egész összenyomódott és ronda lesz.


De, ha leveszed a porszívó végét (hogy csak a cső legyen), és azzal aprólékosan átporszívózod, akkor megint olyan lesz, mint az új. Szóval összerondálódik, de utána megint széppé lehet tenni.

2022. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!