Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Alap nélküli háznál lehet...

Alap nélküli háznál lehet vízszigetelni?

Figyelt kérdés

Adott egy 60m2 alapterületű vertfalu alap nélküli családi ház. A hátsó szobában, ami kb 13m2 vizesedés jelent meg alulról. A többi helyiségben nincs vizesedés.

Mindenféleképpen alapot kell alá ásni és úgy vízszigetelni vagy esetleg orvosolható acél lemez sajtolással is így alap nélkül?

Kb 100 éves ház, 30 éve lakunk benne soha nem tapasztaltunk vizesedést. Csőtörés elvileg nincs, beméretettük.



dec. 13. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen vízszigetelèst alap ès fal közè raknak. A vízszigetelès alatt maradt vályog a víztől tönkremegy. Max injektálni lehet a falat ilyenkor, vagy a vízforrást drèncső lefektetèssel elvezetni.

A megjelenő felvizesedès oka lehet a ház párafèkező rètegrendje, illetve mindezt helyi felmèrèssel lehet legbiztosabban orvosolni.

dec. 14. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
És hova sajtolod be ha nincs alap? Én öntöttem alá utólag alapot. Szakaszosan. És a fal alatt húztam át fóliát. Jó lett
dec. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem volt festve vagy csempézve, szigetelve, új ablak betéve? Ilyenek miatt szokott vizesedni az addig jól szellőző vályog. Vagy persze ha valami nagyobb földmozgatás volt a közelben és most arra lejt vagy valami föld alatti ér megváltoztatta az útját.
dec. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Festve kb 5 évvel ezelőtt volt kívül- belül. Ablak csere is akörül, viszont bontott jó állapotú faablakott kapott. 20évvel ezelőtt szedtük fel a régi padlót és öntöttük ki betonnal. Attól sem lett baja.

Földmozgásról sem tudok. Mindenképpen megnézetem szakemberrel.

dec. 14. 08:31
 5/7 anonim ***** válasza:
A csapadékvíz elvezetéssel nem lehet gond? Ez az év nagyon csapadékos volt, ha oda gyűlik az esővíz, az is tud ilyesmit okozni.
dec. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
Akap es szigeteles nélküli. Persze hogy vizes. Az extrém mennyiségű eső rátesz egy lapáttal.
dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem annyira egyértelmű, hogy alap nélkül vizes. Ha az alap hiánya lenne a fő gond, akkor eddig is vizesedett volna.

Inkább a csapadék táján keresném a hibát.

dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!