Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miből finanszírozzátok ezeket...

Miből finanszírozzátok ezeket a felújítási árakat? Hogyan alakultak a terveitek?

Figyelt kérdés

2-3 éve vettünk felújítandó ingatlant, eddig kész a konyha, fürdő, szobák, januárban ablakot cserélnek, de már annyira távol vagyunk a kezdeti elképzelésektől, hogy nem tudom elmondani.


januárban csak az ablakok benne lesznek 3,5 millióban. Azt hittem mostanra már mindent befejezünk, de közben sehol nem vagyunk. Normális, hogy havi béremet kérik el a szakemberek 1-2 napos munkára? én értem hogy vállalkozók, de ezért ér 30-40x többet az ő munkája, mint az enyém?


Kezdek teljesen belefáradni, nem értem hogy ilyen árak mellett hogy lehetséges hogy a használt ingatlanok ára nem szakadt be. Hát lassan felújítani egy házat többe kerül, mint újat építeni.. Mit gonodltok?


dec. 18. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Nmtom, 3.5M -ért hány ablakot cseréltettetek meg mekkorákat?


Nekünk kb 1M volt kb 2 éve az egész házra. 4 nagyobb, 2 kisebb, plusz 4 kicsi, plusz egy kicsi de széles. Redőnnyel, szúnyoghálóval. Beszereléssel. Igaz, csak 2 rétegű, de nem is nyertünk volna annyit a 3-al.


Egyébként kb 6 éve felújítok folyamatosan, saját kézzel.

Nagyon sok pénzt lehet megspórolni így. Mindent kitanulgattam. Teljes fürdőt újítottam fel, kb 1M-ért. Betonozástól kezdve burkolásig, vízszerelésig, áramozásig minden, zuhanykabin, stb.

Szakemberekkel ez dupla lett volna.

dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
62 m2-es lakást vettem tavaly nyugat-magyarországi megyeszékhelyen, 17 millióból jött ki a felújítás úgy, hogy tégláig minden ki lett pucolva és az elrendezés is át lett alakítva (fal eltüntetése, stb). Ha találsz olyan szakikat akit ismerősök ajánlanak, akkor se biztos, hogy minden rendben lesz. Árban nagyon el tudnak szállni, utánajársz, hogy mi mennyibe kerül mostanában, aztán lesel amikor bemondják a dupláját. Inkább dolgoznak kevesebbet, csak 1-2 hónapra lesznek betáblázva, de vastagon fog a ceruza az árajánlatnál. Volt, hogy ketten dolgoztak valamin 3 napig, kétmillióért. Ebből mondjuk 300 ezer volt az anyagköltség. De hiába, ha mást nem mersz megbízni, mert nem ismersz senkit akinél normális munkát végzett, akkor úgyis kénytelen vagy kifizetni, mert így minimális az esélye, hogy kontárokat fogsz ki, akik után lehet mindent előlről kezdeni. Felújítandó lakást csak úgy érdemes venni, ha nagyon-nagyon jó áron van. Még így is kétséges, hogy el tudnám -e adni annyiért amennyibe került felújítással együtt, de így legalább (majdnem) olyan lett, mint amilyenre gondoltam. Évek óta mantrázzák, hogy összeomlik az építőipar, aztán lehet vársz pár évet és még drágább lesz minden. Vagy tényleg beszakad, ezt nem lehet megjósolni. Na mindegy, ez csak egy 3 szobás lakás, házfelújításba bele se merek gondolni... Ha költöznöm kell szerintem legközelebb inkább kivárom amíg találok egy olyan felújítottat vagy viszonylag újépítésűt ami tetszik. Idegileg is kikészíti az embert, hogy önti bele a milliókat, tízmilliókat, aztán vagy úgy sikerül ahogy mondtad nekik vagy nem.
dec. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Magad csinálod, úgy tudsz spórolni, én is ezt teszem. Ablak 3,5millióér?! Nehogymár. Nem szabad megvenni ilyen áron. Jófogáson, marketplace-n van egy csomó bontott, de jó minőségű és szigetelős műanyag ablak. Bár legutóbb én magam csináltam zártszelvényből, és hulladék üvegből ablakot, ajtót egy melléképületre, 40ezerből megvolt.

A lényeg, nem szabad megvenni a drága dolgokat, meg kifizetni a drága munkadijat. Egy ablakcsere nem nagy ördöngösség hogy szakembert kelljen érte fizetni. Aztán lehet hogy magad jobban megcsinálod, mert figyelsz olyan részletekre is, hogy legyen EPS az ablak körül is, amit a szakemberek 90%-a elfelejt..

De azt is csinálhatod, egy ablakot megcsináltatsz, jól lefigyeled mit hogyan, és a másik 5db-ot magad csinálod.

Vagy pl. fürdőbe lefigyeled hogy a metlakit hogyan rakja le, aztán a 3x akkora konyhát már magad csinálod. Csempe, parkettozás ugyanez. Szalagparketta szintén. Csinálják meg a kisszobába, a két nagyszobába meg magatok csináljátok.

Gipszkarton álmennyezet ugyanez. Figyeld le, és tanulj. Érted?

dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igazából a 3,5 millióból majdnem 1 millió volt 3 db velux tetőablak cseréje gipszkartonozással, nagyjából a harmadik, velux által ajánlott beépítő csapat volt hajlandó egyáltalán kijönni. Tehát a maradék a 2,5M. Igaz, hogy 3 rétegű ablakok, de ennek felára az összköltséghez képest nem jelentős. 2 erkély ajtó, 2 dupla szárnyú ablak, 2 db 3 szárnyú ablak (sajnos extra nagyok), 2 db 140x60 és 3 db kamra ablak (60x60). Beépítéssel, bontott anyag elszállításával, felméréssel, számlával, garanciával.


Kaptam olcsóbb ajánlatot is, de azt gondolom hogy amelyik csapat hajlandó lett volna az én általam lemért méretek alapján dolgozni, az nem normális, ezek legalább kijöttek és 2-3 órát méricskéltek a helyszínen.


Igazából ebbe bele is törődtem, csak már olyan sok dolgon túl vagyunk, fűtés korszerűsítés, parkettázás, konyha (ez volt másik sokkoló, hogy a legolcsóbb ikeás konyha installáció is hihetetlen drága volt), villanyszerelés..


födémszigetelésre is csak most került sor. Kívülről meg még teljesen okádék a ház, belül már nagyon "szépek" vagyunk, de voltak váratlan dolgok. Melléképület rozoga volt, el kellett bontani, akkor már veszélyes hulladékot szállíttatni, földmunka, stb. Teljesen váratlan 2 milliós kiadás volt mindennel együtt.


Egyébként amit csak tudunk mi csinálunk, így pl. nőként én burkoltam a konyhát - szerencsére meg se mondani róla, mi raktuk össze a konyhaszekrényt, mi cseréltük ki a bojlert, mi festettünk és parkettáztunk, bontásban is kivettük a részünk amennyire lehetett, tetőt bontottunk, sorolhatnám, a födémre is mi hordtuk fel a gyapotot, ami nem kis meló volt, szóval azért igyekszünk ott fogni a pénzt ami lehet, csak elkeserít, hogy még a homlokzati hőszigetelés - vagy ha épp úgy döntünk hogy nem szigetelünk, a homlokzat rendbetétele is több milliós kiadás.


Lassacskán azt hiszem a végére érünk, de már megszámolni nem tudom, hol tartunk. Nem akarok hülye döntéseket hozni, nem akarom hitelbe verni magam, kérlek mondjátok, hogy máshol sem megy ez villámcsapás szerűen?


Rengeteg felújítós csoportba bent vagyok, és azt látom hogy egy lerohadt kádárkockát 1 év alatt megcsinálnak olyanra, mintha újépítésű lenne, de egyszerűen nem látom, hogy hogy lehet ilyen gyorsan haladni annak ellenére, hogy nem gondolom, hogy rosszul keresünk.

dec. 18. 16:38
 5/15 A kérdező kommentje:

#3 persze, értem, és egyet is értek! Nem is gondolnád, hogy én nőként mennyi mindent csináltam, párom is ügyes.


Épületbontásból vasat megmentettünk, csiszoltam, rozsdamaróztam, festettem, abból lett kerítés. Kidobandó bútorokat csiszoltam, festettem, felújítottam, így fillérekből lett hatalmas, szép gardróbunk. Leleményesek vagyunk, ügyesek, de vannak dolgok amikre muszáj szakember, és nem is mertünk volna szórakozni vele. Pl a tetőablakok cseréje pont ilyen, főleg hogy miután kibontották a régit, akkor kiderült hogy mennyire állatira rosszul volt összetákolva az előző, nem csoda hogy az utcai beszélgetést is hallottuk, szigetelés nuku, és sorolhatnám. Most jól beépítették, síri csend van, ezen nem spróroltam volna, erről kevés anyag volt a neten is.


A bejárati ajtót mi tettük be, szerintem nagyon jó lett, semmi gond vele, mi is mértük, passzolt minden. Viszont az ablakok - főleg a 3 rétegesek - nagyon nehezek, emeletiek is, nem mertünk ezzel rizikózni. Sajnos annyira erős nem vagyok mint amennyire szorgalmas, úgyhogy ezt kiadtuk a kezünkből.

dec. 18. 16:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján csak gratulálni tudok. Szerintem egy átlagos Kádár kocka felújításához kell a 3év munka. Nagyon kevesen végeznek vele 1év alatt, ahhoz egy teljes brigád kell. Meg vannak várakozási idők, pl. betonozáskor.
dec. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Tetőablak beépítés nem nagy dolog. Én faterommal csináltam, jobban mondva inkább én, az emelgetésben segített.

Velux a legdrágább cucc, én Fakro-t vettem, nem is kicsit, sokkal olcsóbb mint a Velux. Szóval ezekben is lehet spórolni, hogy minőségben kb hasonlót kapsz olcsóbban, ha jól választasz.

A 3 réteg szerintem túlzás, de ez a ti döntésetek. Így persze kicsit árnyaltabb a kép, így a 3.5M még mindig sok, de azért már jobban megmagyarázza.


A legtöbbet tényleg azzal tudsz spórolni, ha te csinálsz mindent. Én eddig amire szakit hívtam:

gázkazán csere, ablak csere (ez a kettő csak azért mert így tudtuk igényelni a felújítási támogatást)

Minden mást ki lehet tanulni. A gipszkartonozás se akkora dolog. Az ablakbeépítés se. Csak a felújítási támogatás miatt hívtunk erre is embereket. Utólag már tudom, hogy lehet jobban jártam volna ha azt is én rakom be.


Sok múlik azon, hogy mikorra kell. Ha ráér, akkor el lehet húzni, ahogy én is teszem 5-6 éve.

Azóta már van a tetőtérben felújítva: hálószoba, 2 gyerekszoba, egy kicsi wc egy beugróban, egy teljesen felújított fürdő a földszinten. Teljesen újrahúzott áram mindenhol szinte, új kismegszakító szekrények, áramkörökkel, stb. Még kell egy 3. gyerekszoba meg egy dolgozó.

A műhelyemet is csinálgatom. Legutóbb egy munkaasztalt hegesztettem zárt szelvényből. Pedig utoljára olyan 20 éve hegesztettem még a suliban. Igaz, kellett hozzá egy jó gép, de most már ez is megy.

A kertben is építettem egy olyan hintát ami elbír 3 gyereket, de még mellé akár 2 felnőttet is.

Ezekhez a munkákhoz sok szerszám és tapasztalat kell. Eltart sok ideig mire elsajátítod. Van erre időd, erőd? Ez a nagy kérdés.


A fürdő felújítás nálam kb 2-3 hónapig tartott, hisz betonoztam 2x is, meg vakoltam, stb. Idő volt mire minden megszáradt, megkötött. A végén már nagyon kivoltam. 3 gyerek mellett. Ideg kell hozzá.

dec. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon emberfüggő szerintem. Nekem is nagy vágyam volt, hogy veszünk egy rozoga kárkockát és "na majd én" (akarom mondani "mi"). De aztán amikor megszületett a gyerekünk, be kellett látnunk, hogy ez rengeteg időt és pénzt igényelne. Én a belefektetett saját munkát is "pénzként" értékelem meg valahol, hiszen jelenleg olyan az életünk, hogy azt az időt, amit a házon dolgozom, valamitől el kell venni. Nagyrészt a családtól nyilván és ha mérlegelem, hogy a házért cserébe lemaradok fontos pillanatokról, akkor lehet jobban megéri szakit hívni, vagy bele sem kezdeni. Mi végül utóbbi mellett döntöttünk. Egy 10 éve koppra felújított kádárt vettünk meg, amibe be kellett húni a bőröndünket és nem mondom, hogy minden burkolat és beépített bútor a mi ízlésünk, de eljön az a pont, amikor rájön az ember, hogy ez annnnyira huszadrangú kérdés...

Mindenben megfelel a mai kor szellemének, talán egy kis szigetelést még elbírna a mai elvárások alapján, de ennyi. 10+ évig kvázi nem kell rá áldozni szerkezeti értelemben, addigra meg összeszedjük magunkat anyagilag és tervezhetően megoldunk mindent. Minden más csak esztétika. Egy fürdőszoba újraburkolás, vagy egy konyhabútor hol van egy tető cseréhez, vagy komplett szigeteléshez képest?

Szóval le a kalappal mindenki előtt, aki ebbe belekezdett, sokan talán tudattalanul, fel sem mérve mekkora energiát igényel ez. Nekünk ez nem fért most bele és nem is mondanám, hogy hiányzik, de mindannyian az álmaimat élitek! :D Mert az viszont hiányzik, hogy elmondhassam, hogy ezt vagy azt én álmodtam meg, én találtam ki, én csináltam, stb. :)

dec. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Teljesen megértelek kedves utolsó. Mi most házasodtunk, 2 éve dolgozunk a házon, amint befejezzük, jöhet a baba. Amúgy addig pont azért nem, mert mindketten nagyon sokat dolgozunk eleve, hát még a szabadnapjaink rámennek erre, így őrület van.


Szerencsére már látjuk a fényt az alagút végén, és nagyon szeretem a lakásunkat belül, már csak attól vagyok szomorú, hogy kívül még okádék.. :) Na nem baj, lassan befejezzük, és 10-15 évig hozzá sem kell nyúlni. Nagyon várom!

dec. 18. 22:47
 10/15 anonim ***** válasza:

"Normális, hogy havi béremet kérik el a szakemberek 1-2 napos munkára? én értem hogy vállalkozók, de ezért ér 30-40x többet az ő munkája, mint az enyém?"


Fordítva nézed ezt a dolgot! Nem az a baj, hogy az Ő munkája ennyibe kerül, hanem az, hogy a tiéd csak ennyit ér! Másrészt merem feltételezni akármelyik szakiról is volt szó, nem egyedül jött... Azaz nem egy szakember munkáját fizetted ki. Iszonyatos költségei is vannak egy cégnek. Egy alkalmazottal ellentétben, aki bejár minden nap a munkahelyére és hát a munkaeszköz vagy biztosítva van, vagy nem annyira, de nyilvánvaló, hogy nem az alkalmazott vásárolja meg a munkaeszközt. No most ezzel ellentétben egy szakembernek profi gépeket kell használnia (ami bírja a strapát), azaz a barkácsgépek árának a sokszorosáért vásárol munkagépeket és ezek bizony még így is képesek elromlani, azaz cserére is szorulnak bizonyos időközönként. A jármű, amivel közlekednek, az sem csak az üzemanyagot égeti, hanem az is szervizre szorul bizonyos időközönként és lehet e között váratlan hiba is. Telephelyet is kell tudni fenntartani, sőt akár egyesek bérlik is. Szóval ezt úgy szabad csak nézni, hogy ez az összeg, amit kifizetsz a számára, ez nem kerül zsebre, mindennek van kopása, ennél fogva azt is (annak egy kis részét valójában) szintén te fizeted ki. Minimum 100 ezres tételről van szó akkor, ha egy gépet cserélni kell! Ha valami elromlik az autón akkor meg azt merem feltételezni te is tudod, hogy mennyibe kerül, bármiről is van szó, irdatlan lóvé. Nyilván te fizeted ki az alkalmazottjait is, de tény, hogy a vállalkozónak azért lényegesen többet fizetsz a munkájáért, mint az alkalmazottnak. No így viszi el egy szakma 1-2 nap alatt a havi béred.


A vásárolt lakóingatlannak egyébként, ahogy más is írta egyetlen egy nagy előnye az, hogy te magad is felújíthatod, ha építkezel, milliók mennek el úgy, hogy egy kapavágás sem történt még.

dec. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!