Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Járókőre laminált padló?

Járókőre laminált padló?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A gondom az, hogy nem tetszik a járókő, burkolat, amit választottunk a folyosóra, nappalis konyhába.

Azért nem szeretem, mert világos, a fuga folyton piszkosodik pl., ha felmosom. Illetve a kő, ha felmosom foltos marad, mert még hozzá nem matt, hanem csillog, fényes és màrványos. Amit még nem szeretek benne, hogy nagyon hideg. Állandóan papucsban vagyok. A kisgyerekünket se szeretem, hogy a kemény járókövön fekszik, mászkál, sokszor beüti magàt. Nyilván ebcsont beforr, de pl. ha leterítek egy plédet és arra fektetem még úgyis nagyon hideg, nekem se kellemes leülni rá, ha pl. Nappaliban szeretnék játszani a gyerekkel a földön. Nincs valami meleg hatása, hanem olyan hideg, rideg hatása van. Ezért egy famintázatú, vízálló lamináltnak jobban örülnék, mert melegebb hatása lenne.


A folyosóra már tettünk szőnyeget, a 30 nm2 -es nappalis konyhába van egy szőnyeg a kanapé előtt és hàt az asztal alatt, konyhánál ugye nincs.


Én nagyon sokszor gondolkozom, hogy vannak vízálló laminált parketták és azzal bevonni, mert sokkal kellemesebb lenne azon járni és nem kellene állandóan a papucs. Már akkor sötétebb szint választanék és nyilván akkor ritkábban lenne felmosva, viszont inkább porszívózva lenne.

Mert most jelenleg sepregetés, felmosás van, hisz ezt a kőt nem szeretem porszívózni.


Inkább a bejáratnál kérdéses, hogy mennyire praktikus, hiszen ott például gumis szőnyeg van a kövön pont azért, ha bejön valaki sáros lábbal. Mivel gumis ezért nem ázik át. Jó nagy szőnyeg van, amin a cipőnket hagyjuk, nem szoktuk a kőre tenni.

Kérdéses még a konyha, ha valami kiömlik, de nagyon oda szoktam figyelni és màr léteznek igen jó minőségű, mosható laminàlt parketták így szerintem ha lecseppen egy kis víz vagy tej vagy bàrmi azt szerintem hirtelen fel tudnám mosni.


Nem vagyok nagyon tapasztalt a témában, de szívesen fogadnám a válaszaitokat.

A párom jelenleg hallani sem akar a dologról, mert a kő igen drága volt, meg a munka is vele, hozzá teszem a laminált is van olyan drága mint a kő, ha a jobb minőségűt veszi az ember.



jan. 1. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Rá lehet rakni, érdemes alá tenni egy réteg szivacsos alátétet, nem tudom mi pontosan a neve, de ugyanott árulják, ahol az laminált padlót. Ami viszont nem elhanyagolható szempont, hogy nem kevés szintkülönbség lesz, így ha van küszöb, ajtók, akkor ott okozhat problémát. Ráadásul nem is minden ajtó alját lehet gyalulni, ez is plusz munka és költség. A gyerek alá lehetne venni egy vastagabb meleg szőnyeget és akkor nem kell újra burkolni mindent. A közlekedő részekre meg keskeny futószőnyeg elegendő. Nekem 8s van olyan helység, ahol megbántam a burkolat választást, de kizárt dolog, hogy költségbe verjem magam egy cserével. Minden nagyon drága, alig lehet normális szakembert találni, ráadásul a felfordulás sem kicsi ilyenkor. Úgy megoldani, hogy közben benne is lakom, pedig még egy nehézség, amit ha nem muszáj, akkor biztosan nem nehezíteném vele az életem.
jan. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet rá rakni minden gond nélkül de melegségben majdnem mint a kő.Plusz nyilván ez sem olcsó.

Inkább vegyél rá futószőnyeget.

jan. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3,5 mm-es klikkes vinyl padlóval oldottuk meg.

Vékony, vízálló, könnyen takarítható.

jan. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még az jutott eszembe, hogy padló szőnyeg?


Hülyeség szerintetek??

Csak marha drágák amúgy amik minél nagyobbak. Nem kellene pl. a bejárati ajtótól, mert ott szennyfogó fekete szőnyeg van, bár abból is kellene egy nagyobb.. , mert mindig mellé lép, ha jön vendég nem tud rajta maradni és engem ez úgy zavar.

És akkor nem baj, ha a konyháig nem húzódik ki.

A nappalis konyhánk olyan 30nm2. Úgyhogy ha a konyhát meg a bejáratot kiveszem, akkor kbn 20 nm2-nyi padló szőnyeg kellene, amit leraknánk, csak marha drága.. főleg ha az ember picit szebbet, jobb minőségűt szeretne.

Gondoltam, hogy a folyosót is lehetne telibe a kőre padló szőnyegezni. Jelenleg futó szőnyeg van rajta, ami sajnos nem takarja ki a követ, túl keskeny.

jan. 2. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!