Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyiért vállalnak manapság...

Mindentudó99 kérdése:

Mennyiért vállalnak manapság homlokzati hőszigetelést?

Figyelt kérdés
Munkadíj m2 ár érdekelne nikecel ferakás plusz szinezés. Köszönöm
jan. 2. 10:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Amennyi az anyag, annyi a munkadíj.

Csináld meg magadnak a ragasztást,dűbelezést,hálózást,szinezést bízd szakira.

Állvány nélkül kihúzható 3 részes alumínium létráról csináltuk a párommal ketten.Az enyém csak hálózva van,1500 ért csinálták négyzetméterét tavaly tavasszal.

jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Bocs, értelmetlenül írtam.Hálózást szinezést bízd szakira,a többit megtudod csinálni.
jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kösz. Bocs nem egészen erthető a mondatból pontosan meddig csináltad magad? Dűbelezésig? 1500 ért hálózták?
jan. 2. 11:43
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyáltalán szokták így vállalni hogy csak fele munkát kéred?
jan. 2. 11:44
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen 1500-ért hálózták
jan. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

1500 Ft-ért 5 éve is mínuszosan csináltam volna meg. Ezeknek volt vállalkozásuk? Véletlenül nem lehetséges, hogy 2 ember a munkája mellett elvállalta a tiédet? Ennyi pénzért ezt csak akkor tudod elvállalni, ha másodmagaddal kiszámolod, hogy kijön napi 15-20eFt napszám.


Hálózás után másodolták a felületet? Alapozták színezés előtt? Élvédőzték egyáltalán a házat? Bocsi, de ez kb a lehetetlen kategória és piactorzításnak gondolom tökéletes komment. Szeretném megnézni ezt a házat és ha jó munkát végeztek, felveszem őket főállásba dolgozni.


Nekem 9 db kivitelezőm van. A jelenlegi árak kisebb téli kereslet esetén:

Komplett munka kb. 8-12eFt / nm az alap rakástól a színezésig.

Van olyan brigádom, ahol ebben benne van az állványozás, de döntő többségében 2-3 eFt/ nm.

Ha valakinek csak élvédőzés, hálózás és színezés kell, akkor kb a fele összeg, szóval 4-6 eFt.

Ha csak színezés történik, akkor kb 3eFt szokott lenni ez a tevékenység.


Erről írtam egy cikket, amelyet itt tudsz megtekinteni:

[link]

jan. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én élvédöztem, nem színezték,csak hálózás.1500 tavaly tavasszal.
jan. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint a windows telepítés. Régen 10ezreket is elkértek érte. Ma már nagyanyám is megtudja csinálni.

Nekem 500ft/m2 munkadíjért színezték.

Legközelebb órabérről, és hogy hány napi munka egy komplett házról írj cikket, mielőtt milliós lehúzásokat helyett.

jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mi is magunknak csinálnák, ha nem lenne nagy a ház. Sajnos nagyon magas, kénytelenek leszünk szakikat hívni, bár párom még szemezget az állványokkal, de én őt azért féltem olyan magasban, egyébként ha 1szinte lenne, simán hozzálátnék én is nőként.


Csak hogy jól értsem az árakat, ha kb. 100 négyzetméter a falfelület, akkor a komplett munka 0,8-1,2M? Az anyag megvan 500ezerből, tehát esélyes hogy valaki a komplett munkát elvégzi 1,3M forintból? Számomra azért fura, mert jelenleg úgy dobálóznak a szakik a "milla" szóval, mintha az ember postaládájába dobálnák be a zsét. Aztán ha valaki megpróbálkozik magának vele, akkor el van hordva mindennek.

jan. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ja és mielőtt valaki kioktatna, hogy sajnálom a szakitól a pénzt, és mennyi befektetése van, blablabla


Szeretném megjegyezni, hogy nekem is van 2 diplomám, doktori fokozatom, meg 4 millió diákhitelem, tehát én is fektettem bele abba bőven, hogy legyen munkám, mégsem millában mérik a fizumat, és évente 25 szabadnapom van, nem 200.


Így tényleg érdekelne az órabére a dolgozóknak. Legutóbb idehívtam 2 szakit, és 2 nap munkára elkérték a havi bérem, az összes szerszámuk egy akkus behajtó volt vízmértékkel, számlát nem kaptam, a végén közölték, hogy kifutottak a keretből így nem szívesen adnak, majd idén leszámlázzák nekem, és akkor nem kell adót fizetni. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Meg kell hagyni, szépen dolgoznak, de finanszíroztam a havi megélhetésüket 3 db tetőablak cseréjével, amit 2 nap alatt abszolváltak kartonozással együt.


Igen, lehet jönni azzal, hogy csináljam meg magamnak, amit lehet meg is csinálok, pedig ha nem lehúzásból élne meg minden valamirevaló munkás, akkor nem havi 4 nap alatt kéne összekotorni a havi megélhetést, hanem lehetne tisztességesen, rendszeresen munkát végezni a megkereséseknek hála.

jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!