Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Magyarországon mikor használta...

Magyarországon mikor használtak azbesztet a járólapokhoz? A házban van 1920-as vagy 1930-as és kb. 1950-60-as is.

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a felszedése helyett jó lehet, ha ráhelyezünk egy másik réteget.

De van ahol a ház falánál új szigetelés kellene, így itt lehet, hogy fel kell szedni?

Az egyik szobában a lapok alatt csak kavics van, vagy csak nagyon vékony beton, így a hideg feljön. Mit kéne tennem?



jan. 2. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla, hogy valaha is, használtak járólaphoz azbesztet.
jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem találkoztam azbesztes járólapokkal, szerintem a linóleumpadlóval kevered, abból készült azbesztes változat az 1970-es évek előtt. Az ilyen régi linóleum padlót amúgy is egyből ki kell dobni, de nem hiszem, hogy találsz még ilyet házakban ha nem volt felette másféle járólap vagy burkolat, laminált padló vagy hasonló. Járólapnak ma inkább kerámia lapokat nevezünk, ami a falon csempe az a padlón a járólap.

De ezekkel a padlóburkolatokkal nincs olyan probléma, veszély, mint a szórt azbesztes vakolatokkal, hőszigetelő burkolatokkal mert pont a keménysége, strapabírósága miatt csinálták, azaz nem kerülnek ki belőle könnyedén lebegő azbeszt szálak a környezetbe. A burkolat felszedésekor persze nem árt az óvatosság, de az a sima por esetén is fontos, az sem tesz jót a tüdőnek hosszútávon.

A padlónál simán lehet egy hőszigetelő alátétet tenni a régi padlóra és azt bevonni valami kopásálló, szebb réteggel, akár új linóleummal, klikkes padlólapokkal, parkettával vagy akár rendesen burkolni járólapokkal is ha az ajtók nyitását nem korlátozza.

Ha gond van a szigeteléssel akkor a legjobb persze aha az egészet felszedik és úgy készül helyette új. Ezt inkább helyben kellene megnézetni valakivel, hogy konkrétan mit ajánl egy szakember. (Meg persze nem árt másikkal is megnézetni, hogy kiderüljön nem csak rá akarna beszélni egy melóra feleslegesen. hozzánk a napkollektorhoz kihívott szakik is mindig úgy kezdik, hogy szerintük le kellene cseréklni a rendszert véletlenül pont arra a másikfajtára amit az ő cégük csinálna meg - közben meg nincs gond vele csak épp feltölteni kell)

jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam, vinil csempènèl alkalmazták règen.

Nem a beton járólapoknál.

[link]

jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!