Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Trianon (1920. június 4.)...

A Trianon (1920. június 4.) okozta igazságtalanságok megszüntetésére Magyarországon még mindig elég széles társadalmi igény mutatható ki?

Figyelt kérdés

2023. jún. 3. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Nem.
2023. jún. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Alapvetően nem, persze azért a nemzetiségeknek maximális jogokat kellene biztosítani.
2023. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
Százhárom kurv4 éve volt. Dolgozd fel, fogadd el és foglalkozz a mindennapi problémáiddal, azt próbáld megoldani!
2023. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
Az emberek a napi gondjaikkal vannak elfoglalva nem a békediktátum igazságtalanságaival.Az,hogy az országot érintő mai problémák jelentős része visszavezethető Trianonra abba csak kevesen gondolnak bele.
2023. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, mit értesz megszüntetés alatt?


Ha ui. a határok visszaállítására gondolsz, szeretettel közlöm veled, hogy az Ausztriában és a Szlovákiában élő magyarok biztos nem akarnak visszacsatolást, mert nálunk gazdagabb országokban élnek, és nem akarnak a mi színvonalunkra lesüllyedni. A Romániához csatolt területek ebből a szempontból határesetnek számítanak. De arra a vidékre, és Kárpátaljára is vonatkozik, hogy ott egyre kevesebb a magyar. Olyan területeket akarnál, amik tele vannak románnal, ukránnal és csak helyenként élnek jelentősebb számban magyarok (Kárpátalján még helyenként sem). Marad még Szerbia, ott is alig van tömbben élő magyarság. A vegyes területeken pedig erős kisebbségben él a magyar a szerbhez képest. Hogy a szerbek mire képesek, ha nem Szerbiában élnek, azt mutatják a mostani koszovói összecsapások is. Nekem nem hiányoznának ilyen összecsapások Magyarország területén.

2023. jún. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
Az ilyen elvalakultaknak: meg sem fordul a fejében hogy az ott élők nem akarnak Magyarországhoz tartozni.Anno nagyon kellemetlen lehetett a dolog de azóta nagyon sok minden történt.
2023. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

Én mint határon túli jelentem ki, hogy ha még fizetnél sem lennék hajlandó a visszacsatolást támogatni inkább költöznék el ha neadj Isten ilyenre kerülne sor.

Tapasztalataim szerint a magyarországi magyarok java része agyhalott a témában azt sem tudják mi az a Trianon fogalmuk sincs, hogy léteznek határon túli magyarok, igazából az emberek többsége magasról tesz erre a dologra.

A határon túliak meg megszokták, hogy oda születtek ahová.

2023. jún. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

#7

Köszönöm a válaszod.

Hatosként kaptam egy csomó negatív linket, ezek szerint mégse gondolok hülyeséget. Magyarországon születtem és magyar vagyok, sajnos már nagyon öreg ahhoz, hogy újra kezdjem a dolgokat és nem tudok innen lelépni. Egy rémálom ami itt folyik és nem, nem azért mert lipsi vagyok. A bunkó kormány ráadásul még nektek is árt, illetve azoknak az embereknek akik a környező országokban élnek, mint magyar nemzetiség.

2023. jún. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Az egész Kárpát medence Magyarországot illeti, csak ellopták ezeket a területeket. Ha most elképzelhetetlen is, de biztos benne, hogy egyszer újra akkora lesz Magyarország mint volt. Az utolsó négyzetméterig.
2023. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Az egy dolog hogy te mit szeretnél a másik meg az, hogy az a több millió ember akiknek a sorsáról akarsz dönteni azok mit szeretnének.
2023. jún. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!