Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy Kádár...

Mennyibe kerül egy Kádár kocka teljes felújítása?

Figyelt kérdés

Nyilván csak hozzávetőleges összegre vagyok kiváncsi.

Villany és vízvezetékek cseréje, tető is javítandó, a falakat is le kell verni vakolatig bent is, külső szigetelés és vakolás szükséges, a padló is rossz, a fele parketta hiányzik - akkor már padló fűtés kellene és ugye a fűtés rendszer korszerűsítése is. Nyílászárók is újak kellenek. Egy 100nm alapterületű ház esetén ezek mennyibe kerülnek kb?



jan. 3. 02:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%
Bontás költsége + amennyibe kerül az uj ingatlan amit fel akarsz húzni a helyére.
jan. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Konkrét helyzet: nagyszülőktől örökölt apám egy házat a 16. kerületben. Mivel neki van egy tágas lakása, és egy szem fia vagyok, azt mondta ha akarok lakni benne, akkor nekem adja vagy pedig eladja és megkapom a fele árát. Na most nekem egy 35 négyzetméteres lakásom van, amit max 35-ért tudok eladni. Ennyim lenne a felújításra. De azért mindenképpen jó lenne már egy nagyobb ingatlanban élni, 25 vagyok és jó a fizum de mire összejönne rá az brutal sok idő.

A ház nem a tipikus Kádár kocka hanem az a magasabb fajta úgymond. Pl a tetőtér is be van építve, apám azt mondja így olyan 160nm. Ha nem elég a pénz én csak az alsó 100-at tenném lakhatóvá elsőre. Állapotát tekintve leginkább ehhez hasonló, hogy tudjátok elképzelni: [link]

Csak a miénk az ingatlanos szerint max 80 lehet eladni. Most ugye ennek kapnám meg a felét meg ha eladnám a lakást, akkor se tudnák venni Pesten kertest, plusz itt még a telkek is 50 millától kezdődnek.


Kevés képem van róla mert tele van lommal de mindjárt töltök fel párat.

Tető néhány helyen csöpög. Külső festés és szigetelés kell. A parketta hasonlóan hiányos mint ennek a hirdetésben. Fűtés cserépkályha és konvektor - ezt mindenképp padlófűtésre szeretném cserélni. Bent is régi nagyon, falak is elég dohosak, stb.

jan. 3. 10:11
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Sok kádár kockát ezért árulnak telekárban (vagy telekár alatt) mert vagy az egészet fel kell újítani vagy le is kell bontani.
jan. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan állapotban van, hogy tégláig le kell verni mindent akkor egy harminc millát rá lehet számolni a felújításra. Ez átlagos árfekvésű anyagokkal számolva, a munkadíjról számla nélküli változatban értendő. Eltérések lehetnek egyes házak között, de nagyságrendileg ezzel érdemes számolni.
jan. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a tied lesz azt mondom vágj bele.

Egy jó tanács az emelethez: szét kell verni kihordani a sitet, gipszkartont és a szigetelést vedd meg oda is, és fel kell hordani, mikor még romokban az alsó szint. Lehet 10 évig sem nyúlsz hozzá, de ezek felhordása hatalmas mocsokkal jár, és ezt egy lakott lakáson keresztül cipelni nagyon macerás, ráadásul a gyapot száll kifelé belőle ahogy vonszolod. A gipszkarton meg nagy és hullik belőle a gipszpor. (10 év múlva lehet 5x annyi lesz az ára)

jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hát ha 35 milla lesz a kezedben akkor nyugodtan belevághatsz de csak és kizárólag abban az esetben ha te leszel az ingatlan egyedüli tulajdonosa. Nincs közösködés családtaggal se! Ha ez rendben akkor a tető legyen az elsö. Ha nem leszel egyedüli tulaj ne ugorj bele akkor adjátok el megkapod a felét és kezdesz azzal valamit
jan. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a vizet akartuk cserélni mindenhol. Aztán jött, hogy sz.r a csatorna is. Utána kiderült, hogy vegyes a falazat. Jött, hogy vizesedik is. Szóval sajnos ez eredetileg 3M-ra tervezett vízcsőcsere lett 6M a végén. Szóval úgy számolj, ha kapsz is ajánlatokat, fene se tudja, hogy mi akad még, amit csinálni kell rajta. :( 20M-val indulj, de lehet, hogy 30-ig fel kell menni. Az anyagárak az egekben. Attól is függ, hol vagy, mert a vidéki és bp-i szakik árai közt lehet 2x-es szorzó akár. Ha újrakezdeném, nem vennék felújítandót. :(( Rengeteg stressz, idő, pénz. csak ha ezekből sok van és van közben hol lakni.
jan. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Akik ilyen 15 milliókat saccolnak erre Bp-en azok álomvilágban élnek. 60 m2-es lakásomat újíttattam fel, most lett kész. 15 millió lett, kb annyit is számoltam előzetesen ha mindent szét kell bombázni. És ugye itt külső felújítás (tető, homlokzat) nem volt, mert egy társasházi lakásról van szó. Akkor saccra a 100 m2-es házra kívül-belül ha normális minőségben akarod megcsináltatni 30 gurigát rálocsolhatsz.
jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!