Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Központi fűtést szeretném...

Központi fűtést szeretném lecserélni mondjuk úgy modernizálni a ház fűtése a terv.Az otletem az lenne mennyire jó ötlet hőszivattyús fűtést tenni úgy hogy a radiátorok megmaradnak?

Figyelt kérdés
jan. 6. 10:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Van-e valami előzetes becslés részedről a hőszivattyús rendszer telepítési (kiépítési) költségéről és a várt üzemelési költségekről?

Ennek a kettőnek az ismeretében lehet (érdemes) döntést hozni.

jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kiépítése 4.7 millió Ft

H tarifa bekötése 270-300 ezer forint

Jelenleg H tarifainarral számolva fél évre 200000 Ft körüli összeg.

jan. 6. 17:47
 13/15 anonim ***** válasza:

Megkérdezném: milyen COP értékkel számoltál, mert ugye ebből kell hogy származzon a H tarifás energia ára?

Kalkuláltál-e a rendszer kötelező (garancia miatti) karbantartási (netán javítási) költségeivel?

jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jelenleg milyen kazánod van? Annak mennyi az előremenő hőfoka jelenleg? Mennyivel melegebb a 38,6 foknál? A radiátor fent meg lent, azt ugye úgy érted, hogy magának a radiátornak a teteje meg alja ilyen hőfok?

[Nálam is hőszivattyúra lett cserélve a kazán olymódon, hogy 2-3 nagyon nagy radiátort kellett csak venni és minden radiátort 50%-kal nagyobbra cseréltünk úgy, hogy a kivett közepeseket a kisebbek helyett tettük be, és a kimaradó három legkisebb lett elajándékozva. Persze én konyítok egy kicsit a termodinamikához és kiszámoltam a hőleadást és a hőveszteséget. Szóval nem lehetetlen feladat, de korrektül kell méretezni!]

[Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a #13-as kommentelő amiatt van tévedésben, mert ismeretei hiányosak. A COP és az SCOP hiteles méréseken alapulnak. Nyilván tudni illik hozzá, hogy a mérés a DIN szabvány szerint zajlik, és +7 C fok külső hőmérsékletre vonatkoznak a COP értékek. Ez alapján kell tudni számolni!]

jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam volna, hogy ennyire bele kell menni.

Én tudom, hogy hogyan állapítják meg a COP és SCOP értékeket.

Ezeket laboratóriumi körülmények között teszik megadott adatok mellett és így azok ismételhetők, ellenőrizhetők,ez alapfeltétel.

A COP érték üzem közben az időjárás függvényében állandóan változik.

Ez nem baj, a gond akkor van ha az adatok közül a legkedvezőbbet (fűtésnél jellemzően manapság >4) választják, és az hibás eredményeket fog adni a valóságban.

[link]

Én ezeket mind tudom értelmezni és a helyén kezelni (sok éve már).

Ha ebben tévedést vélsz felfedezni, jelezd.

Halkan megjegyzem, hogy a COP és SCOP mérésekor nem veszik figyelembe az olykor kihagyhatatlan karterfűtést, csepptálca fűtést az esetleges olvadékvíz elvezetés fűtését.

Nem nagy W tételek, de ezek nélkül kérdéses a folyamatos, hibátlan működés. És +7C-nál ezek netán elhagyhatók, de lejjebb menve már nem és ezek is fogyasztanak, de erről mélyen hallgatnak.

Sokszor ezeket csak vásárolható opcióként tüntetik fel.

jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!