Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha egy olyan, 70-es években...

Ha egy olyan, 70-es években épült családi házban, ahol a kb. 30 éves gázkazánt hőszivattyús fűtésre szeretném cseréltetni, akkor elegendő a régi öntöttvas radiátorokat újabbra cseréltetni?

Figyelt kérdés
Vagy a falban, padlóban futó régi fűtéscsöveket is cseréltetni kell?
2023. aug. 7. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
nem kell a radiátorokat sem cserélni, úgysem kötheted rá direktben a régi rendszerre, kell egy hőcserélő.
2023. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De olvastam, hogy hőcserélővel sem lehet a régi, őskövület öntöttvas radiátorokat használni. Vagy ezt rosszul hallottam.
2023. aug. 7. 19:18
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Már hogyne lehetne, sőt még jó is, hogy van nagy hőtároló tömeg, nem kell puffertartály.
2023. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Jó érzésű szerelő nem fogja rákötni a hipi-szupi hőszivattyút a 60 éves kiszolgált fűtési köreidre. Hőcserélős kényszermegoldással sem, mert a hőfoklépcső miatt nem fogod tudni felfűteni a házat (olcsón).

Max 45°C-ig jó a hőszivattyú, ebből kapásból lejön 5°C a hőcserélő miatt, az öntött vas radiátornak sem annyira jó a hőleadása, szóval ezzel így gondok lesznek amint bejönnek a mínuszok.


Röviden: kell egy új rendszer, 3 soros lapradiátorral, szivatyúkkal és 5rétegű csővel.


Egyébként nálam is ugyan ez volt a helyzet, én inkább oldalfali klímákat szereltettem. Bevált.

2023. aug. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

#4: ezeket a dolgokat bármilyen mérnök ki tudja számolni. Igazaból egy fűtésszerelő is, ha akarja, de a legtöbb nem akarja.

Hidd el be lehet állítani normálisan hőszivattyút egy "kiszolgált" fűtésrendszerhez.

Én is szkeptikus voltam, de haveromnak kiszámoltuk, és végülis nem tűnt lehetetlennek, kerestünk hozzá való hőszivattyút, az elején még kicsit szarakodott a beállítasokkal, hőfok, hiszterézis, na meg még ott a HMV is.

És egy brutál energiapazarló házat most simán fűt hőszivattyúval régi radiátorokkal (nincs napelem, csak H tarifa)

2023. aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5.

Lehet tudni, hogy hány m2-es a ház és mennyibe fáj ez éven díjban?

2023. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6: ha jól emlékszem 60e volt a legnagyobb számlája idén télen (tegyük hozzá, ez elég enyhe tél volt), pontosan nem tudom, kb 2x100m2 + üres padlás szigetelések nélkül.

És amúgy nem tudom hány fokot tartanak, de minimum 25.

2023. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm, de azért kérdeztem az éves számlát, mert 1 haviból nem lehet tudni, hogy csak télen fizetett, vagy nyáron is.
2023. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
diktalós, sajnos az éveset nem tudom.
2023. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért köszi.
2023. aug. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!