Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van egy régi fürdőkádam...

Van egy régi fürdőkádam szeretném lefesteni rendes renova kád festék nagyon drága a spray meg leköpik 2 hónap múlva mivel lehetne még a kádat lefesteni valami más festék ?

Figyelt kérdés

jan. 6. 11:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Lefesteni"
jan. 6. 11:36
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld ki, ha már nagyon kopott, mert nincs ennél olcsóbb és jobb módszer!
jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Alkalmazott tudományok btw
jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt sem írtad meg, hogy a kérdéses kád milyen anyagból van. A megfelelő festék kiválasztása így teljesen lehetetlen!
jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Öntöttvas
jan. 6. 12:13
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, a kádfesték pont azért olyan drága mert az a minőség kell ahhoz hogy tartósan jó bevonatot képezzen a kádon.

Tényleg csak ez a két megoldás van, vagy arra költesz sokat, hogy lefesd vagy arra hogy vegyél egy újat.

A festésnél csak a festéket kell kifizetned, az új kád esetén meg a szerelőt is aki kicseréli, beépíti az újat a régi helyére és közben lehet hogy a burkolat is megsérül, azt is újra kell csinálni. Nem mindenhol olyan egyszerű a kádat cserélni, hogy elég hozzá egy vízvezeték szerelő - a mienk sem ilyen. Ott már kellene a burkoló is, egy rakat új csempe stb. stb.

jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

4: az említett festékből elég egyértelmű.


6: "kétbalkezes" programozóként ezt mindet megcsináltam. De igaz, 3-4 nap munka ilyen laikusnak (szétflegeléssel, mert olyan nehéz volt, hogy még 4 darabban is ketten kellett cipelni, és nem fért ki az ajtón), mint én, amíg le lehet szépesn festeni, addig érdemes.

Mondjuk én is festettem előtte renovával, de akárhogy előkészítettem, pár hónap után bizonyos helyeken kezdte ledobni.


Kérdező, nekem van ilyen festék feleslegben, nem tudom, jó-e még, viszont tartok tőle, hogy nyárig nem járok magyarországon.

jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én renovával csináltam, de nem sikerült jól, pedig minden utasítást betartottam, vonzza a mocskot, lehetetlen takarítani, minden foltot hagy benne. Bánom, hogy nem cseréltem, most arra gyűjtök erőt.. (meg pénzt..)
jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!