Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Két éves hőszigetelés, színezé...

Két éves hőszigetelés, színezés esetén mennyire normális a déli falon a táblák közti hajszálrepedés?

Figyelt kérdés

Tavaly előtt májusban készítette el a családi házam hőszigetelését sokak által ajánlott, teljesen korrekt és becsületes vállalkozói gárda. Minden szép lett, ügyesen dolgoztak, nem ütnek át dübelek, nem foltos, teljesen egységes a felület. A szigetelés 10 centis nikecellből készült, minden alapanyag minőségi volt, mindent a szükséges mennyiségben és rétegben dolgoztak fel.

Most viszont észrevettem, hogy a ház déli fekvésű falán függőleges irányban több helyen is hajszálrepedések keletkeztek a vakolaton. Ezek mindegyike a szigetelőtáblák érintkezésénél keletkezett, egyelőre oylan 20-30 centi hosszúságban és csak közelről láthatóak, 2 méter távolságból észrevehetetlenek. Csak a déli fekvésnél figyelhetőek meg, amit tűz a nap, máshol nem találtam.

Kell emiatt agódnom? Az egyelőre hajszálrepedések lehetnek majd nagyobb hézagok? Mitől lehet ez és érdemes-e ezzel felkeresnem a vállalkozót, hogy javítsa ki garanciába?



jan. 10. 14:42
 1/7 A kérdező kommentje:
* Hálózva is lett természetesen, úgy láttam, hogy rendesen fedi a háló a különálló táblákat.
jan. 10. 14:47
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt vettem észre éppen ma, déli oldal,egyelőre 1 db 30 cm-es függőleges repedés a bejárati ajtó sarkánál. Végig hálózva, alapos és egyenletes felületek mellett.
jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A hálóknak egymást is kell fednie.

Gondolom tégla kötés alakban rakták a táblákat. Soha nem értettem mire jó, mondjuk nehezebben tud nagy felületen tágulni.

Informatikusként magamnak csináltam 10 éve, nem lett elba..va

jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Volt fedés a hálóknál 30 cm kb. igen téglakötéssel készült.
jan. 10. 15:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szigetelés előtt volt -e repedés ott, és ez látszott -e a fal mindkét oldalán. Ha nem, akkor ez csak esztétikai probléma.

Aggódni akkor kell, ha a repedés mindkét oldalt van, és mozog is a ház.

jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Előtte nem volt repedés az alapvakolaton, amire a szigetelés került. Belül 4 éve lett kifestve, nem látható repedés!
jan. 11. 15:06
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez csak esztétikai hiba, a természetes hőtágulásból/zsugorodásból ered.
jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!