Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszobai csaptelep cseréjéh...

Fürdőszobai csaptelep cseréjéhez milyen szerszám kell?

Figyelt kérdés
Villáskulcs jónak tűnik, csak nem tudom nem sérti-e meg. Hivatalosan mit kell hozzá használni?

jan. 11. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy hivatalos, és mindegyik megtudja sérteni a krómot! Villáskulcs, vagy vízpumpafogó, utóbbi esetén ha teszel a hollandira rongyot, vagy szigetelő szalaggal betekered a fogó pofáit, akkor valószínűleg nem sérted meg a hatlapolást
jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
YouTube. Kismillió videó van róla.
jan. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan az egész csaptelepet cseréled? Akkor nem igazán kell a csaphoz nyúlnod. Alulról kell rögzítened. IKEA-s csapokhoz adnak műanyag csavarhúzó szerűséget amivel szépen meg lehet húzni.


Felülről nem kell bántani semmit.


Ha a perlátort szeretnéd leszedni, megpucolni, akkor kell ott piszkálnod. Egyes csapoknál sima csavar van benne, pl az IKEA-snál. Mofém csapoknál olyan volt nekem amit kézzel lehetett kitekerni és vissza. Ott se kell elrontani fogóval semmit.


Konkrétan ha a betétet kell cserélned, akkor kicsit macera, de akkor se kell a legtöbb csapnál semmit bántani. Lepattintod a kék-piros kis pötyit, ott meglazítod imbusz kulcsal a fogást és leszedheted a kart (ha karos). Belül csavarok és már ki is jön a betét. Utána vissza.



Szóval mit is szeretnél csinálni ami bántaná konkrétan a csaptelepet?

jan. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Leszedni szeretném, és megpucolni rendesen, mert így feltéve nem tudom rendesen, aztán vissza. De nem akarom összekarcolni.
jan. 13. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!