Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy lehet egy ilyen kialakítá...

Hogy lehet egy ilyen kialakítású panelban esztétikusan elvezetni egy optikai kábelt?

Figyelt kérdés

Alaprajz (részlet): [link] (előszobában a 2 ajtó közt még van egy fal csak az nem látszik a rajzon)

A piros pötty az, ahol a modem van jelenleg, a sárga vonal az, ahol a koax kábel megy jelenleg: be az ajtó felett, le az esővízelvezető csatorna mellett, falon át a szobába, és körbe, át a szomszéd szobába. Ebből semmi nem látszik, mert mindenhol takarásban van.

A modemet nem tudom máshova tenni (szerintem), de az optikai kábel fizikai adottságai miatt meg nem tud a meglévő koax útvonalán haladni.

Hogyan oldanátok meg, hogy ne csúnyítsa el a lakást, de be is legyen kötve?

Elképzelhető, hogy nem megoldható, amit szeretnék, de hátha mégis van valakinek egy jó ötlete :)

Előre is köszönöm!



jan. 12. 13:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Elèg vèkony, szegèlyeknèk simán eltüntethető
jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Persze, de egy erős 90 fokot nem tehetsz az optikai kábel vonalába mert megtörik.
jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#1: nem törhetem meg, mint a koax kábelt, ezért nincs elképzelésem se, hogy néz ki egy optikaival bekábelezett lakás. Lehet, hogy ugyanúgy a szobán körbe tudnám vinni, mert a szegélyléc enged annyit, de ötletem sincs, odáig hogyan vinném el.
jan. 12. 13:59
 4/17 anonim ***** válasza:
Nálam hasonloan volt szegelylecben, korbe, nem derekszogekkel
jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az optikai csaka mobemig kell.
jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
bízd a szerelőkre, átfurják a falat mint az ementáli...
jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Most akkor optikai vagy koax?

Az optikai kábel vékony,2x4mm,a koax 7-8+mm vastag.

Nálunk az optikai bejön a lakásba a folyosóról 3m magasan,a polcok mögött lejön a földig,ott a linóleum és a fal találkozásánál végigmegy a szegő alatt az egyik ajtófélfáig amin van fúrva egy lyuk ahol bejut a szobába ahol szintén a szegő alatt fut.Megtörni tényleg nem ajánlott de azért néhány cm sugarú ívben hajlítható.

Nálad szerintem ugyanazon az útvonalon mehetne az optikai ahol eddig a koax,a koaxnál-ami egy merev kábel-az optikai jobban hajlítható a sarkokban mert sokkal-sokkal vékonyabb.Vagy mehetne egyszerűen fel majd balra be rövidebb úton.

jan. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Simán csatornában vagy díszléc mögött el tudod vinni.

Az optikai kábel lapos, egy irányban hajlítható, megtörni nem szabad, de ha megnézed a modemet, rögtön az alján van egy kb 3 cm széles huroknak hely.

Szóval 2 cm rádiusszal simám bekanyarodik az a kábel, az egyenes szakaszon meg tekeredik annyit, hogy jól kanyarodjon a végén

jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#5: igen, de látod az alaprajzon hol van a modem (a pcsába, és nem tudom közelebb tenni) :D

#6: én is ettől tartok, csak a kérdésben szerepel az "esztétikus" kifejezés is :)

#7: végig optikairól volt szó. Most van koax.

#8: nincs csatorna a lakásban, be lettek falazva a kábelek. Egyedüli megoldás az lehetne, ha a mennyezeti díszlecet leszedem, és mögötte vezetem el, de a másik szobába akkor sem tudom úgy átvinni, hogy ne legyen a falon egy lyuk a plafon alatt, és ne látszódjon a kábel.

Végső soron szerintem hagyom az egészet, és megvárom, amíg a közeljövőben (remélhetőleg) teret nyer a vezeték nélküli szolgáltatás.

jan. 16. 10:29
 10/17 anonim ***** válasza:
te is csinálhatsz vezeték nélkülit, kirakod a modemet+routert oda, ahol bejön a kábel a lakásba.
jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!