Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ezt megcsinálja e nekem a...

Ezt megcsinálja e nekem a digi illetve engedélyezett e?

Figyelt kérdés

Van ugye a házam, ahol szinte a porta előtt van az Inviteles (Digi) karó... onnan jön jelenleg egy lengőkábel (optikai) be a házba a tetőn keresztül...


A ház bentebb van, kb 5 méterre, nem utcafronti...


Szval az a tervem, hogy lefektetek a telkemen egy védő csatornát és azon keresztül hozatnám be az optikai kábelt a házhoz...


A földbe úgy kerülne be hogy,


1. Vagy a karójukon vezetne lefelé a kábel

2. Felállítanék egy másik karót a telekhatáron és az én karómon menne le a földbe a kábel


Nos, a kérdésem, hogy csinálnak e olyat, hogy a földben vezetik el a kábelt, ha van lehetőség??


A másik, az utcán mehetne e a föld alatt vagy azt már engedélyeztetni kell az önkormányzattal??



2022. febr. 27. 21:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaah, hozzáteszem, van a faluban olyan szolgáltató aki eleve földkábelen szolgáltat, de ebben az utcában nincs lehetőség rá
2022. febr. 27. 21:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt első körben a digitől kell megkérdezni hogy a településen az adott utcában hogyan tehetik meg, mire kaptak engedélyt. Aztán lehet azt mondják hogy fordulj az önkormányzathoz, ha ők engedik akkor lehet már bevállalják.


Ha a kinti karójuknál közvetlen leásnál az ugye közterület tehát azon a részen elvileg engedéllyel csinálhatnál ilyet.


Meg persze attól függ hogy nekik mire van engedélyük. Nálunk az optikai kábelek a villanyoszlopokon mennek és onnan kell a vezetéket a házhoz elvinni. Tőlünk nem messze egy településen ugyan ez van csak földkábellel van megoldva mert az ottani önkormányzat csak ezt engedélyezte, de ott is csak azokban az utcákban ahol a villanyvezetékek is mind a föld alatt futnak.

2022. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Itt is oszlopokon fut az optikai kábel, az oszlopjuk pont a telek előtt van....


Igazából ami itt reális, hogy az utcafronti telekhatárra teszek egy karót, a két karó között marad a légkábel és az én káróm mögött meg már az én telkem, tehát azt csinálok amit akarok...

2022. febr. 27. 22:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben figyelj a "karó" ami oszlop telepítésre előírásaira, és hogy meglegyen az átjövő optikai kábel kellő magassága.
2022. febr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem fogják földbe fektetni az optikai kábelt olyan területen, ahol légvezetékes becsatlakozások vannak. Ahogy előttem írták az lesz a probléma, hogy közterületen nem fektethetnek külön engedély nélkül kábelt, ilyennel meg nem foglalkozik egy szolgáltató, hogy ezt neked engedélyezteti. Ennek jelentős költsége van, fel kell vezetni a közműtérképre a közterületen lévő szakaszt!

Áruld el (ha megkérdezhetem), hogy mit zavar téged az a spagetti vastagságú kábel a levegőben?

Ha áthidalod a közterület és a magánterületed közötti szakaszt légkábellel - ha jól értem erre gondoltál - akkor az, hogy a telkeden belül szintén áll egy oszlop, mitől esztétikusabb, mintha a fejed felett 5-6 méterrel átfut egy vékonyka vezeték? Egyébként ott, ahol ezt megengedik nekik, nem karóznak (nem tudom mit értesz karó alatt, nálam a karó az, amihez a szőlőt, paradicsomot kötöm!), az oszlopon lejönnek, amennyiben az oszlop az övék vagy amennyiben az oszlop tulajdonosa erre engedélyt ad. Majd belépnek egy védőcsőbe még a föld felszíne felett, majd a védőcsőben közlekednek a kábellel a föld alatt, egészen a helyszínig, (épületbe).

A becsatlakozásra a szolgáltatónak garanciát kell vállalnia, azaz ha megvalósítod azt az elképzelést, hogy egy segédoszlopot állítasz a telkedre és arról lépsz le föld alá, még az sem biztos, hogy abba belemennek, na ez az, ami szolgáltatótól függ, hogy rábólintanak-e vagy sem, hogy ez így egy könnyen cserélhető szakasz a számukra vagy sem.

2022. febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!