Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lépcsőházban miért jön le a...

Lépcsőházban miért jön le a glett és a festés?

Figyelt kérdés
Egy 50-es években épült 4 emeletes társasház lépcsõhàzàban mindenhol jön le a glett ès a festés. A ház tégla, a lépcsõház ajtókkal zárt és kb 25 ève festették ki. Ugyanùgy jön le mindenhol a glett (3. Emeleten is). Van erre ötletetek, hogy ez mitõl lehet és mit lehet vele tenni? Nem hiszem h vizesedne, mivel zárt ès nem csak a földszint ilyen.

jan. 13. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy újra festés szakember által megoldja a problémát.
jan. 14. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem lettek kivserélve a nyílászárók?
jan. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem csoda ha 25- év után elérik az anyag.Lépcsőház nedves és hideg is
jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet pl. rossz alap, rossz anyag, rossz munkavégzés.

Ehhez még hozzájön a nagy hőingadozás, amit a nem kellően flexibilis anyagok nem tolerálnak. (Gondolom, nincs nagy fűtés.)

20 évente azért ki szoktak festetni.

jan. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szarul van megcsinálva. Gondolom rágletteltek a régi meszelésre, ami porózus és idővel ledobja. Ezért kell a munkát folyamatában ellenőrizni.
jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.szerintem a nyílászáròk nem lettek kicserèlve, règi ablakok és ajtók vannak. És valóban a lépcsõház hideg, azt nem tudom mennyire nyirkos... ès sajna nem voltam ott amikor csinálták. Simàn lehet h vki csak felmarkolta a lovèt és rossz melòt csinált vagy nem jò anyagbòl. Miyeln fajta glettel es festèkkel szoktak dolgozni lépcsõházakban? Szerintetek meg tudom csinálni magamak az elsõ emeletig?
jan. 14. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg tudod csinálni, kérdés, hogy a lakóközösség hozzájárul-e. De úgy kezdd, hogy levakarod a régit vakolatig, különben a tied is le fogja dobni pár éven belül.
jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztosra veheted, hogy kihagyták az alapozót.
jan. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!