Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Födém szigetelése purhabbal...

Födém szigetelése purhabbal akinek van ilyen mi a véleménye róla, megérte az árát?

Figyelt kérdés
jan. 14. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Megérte.

Én egy öreg vályog házban lakom. A padlássár már nagyon rossz volt.

Vettem vagy 20-25 nagy purhabot és telenyomtam.

Azóta azonnal meleg van ahogy begyújtok a lakásban.

Hátránya, hogy drága de ha évi 2-3 mázsa tüzelő megspórolok vele akkor már nem is olyan vészes az a 20-40k.

Előnye,hogy meg veheted "részletre" most 2 doboz, kövi hónap 5 vagy ahogy a pénztárcát engedi.

Nekem szerencsém volt mert egy kolléganő fia olcsón adta kéz alól...

jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

1-es! Most azt mondod megérte, de x év múlva ha a fejedreszakad az egész akkor is ezt mondod?

A vályogházakban a sárfödém több funkciót ellátó jól átgondolt vagy kitapasztalt szerkezet volt.


Hőtároló tömeg, tűzvédelem, statika, s PÁRASZABÁLYOZÁS!!


A bentről érkező párát felvette és leadta időjárásnak, páratartalomnak megfelelően. Ezt te bezártad purhabbal így a sár alulról felveszi a párát, de nem tudja a padlás felé leadni, így a száraz sárfödémed elvizesedik s ez elkorhasztja a fa födémed. Ezért nem szabad sarfodemre párazáró hőszigetelést tenni. Figyelni kell a paradiffuziora! Értem hogy nincs pénzed hőszigetelésre, de akkor miért nem teszel fel lenyírt szaros birkagyapjut? Ingyen van parakezelo, egerek sem mennek bele, s kb 1 hónap alatt eltűnik a szaga. Természetes környezetbarát, valyogbarat!


Kérdező: akarsz mérget szívni? Alapból a VOC kiáramlása. De rettentő gyúlékony és ha ég mérgezőbb a füstje mintha a nagyon rettegett akkugyar gyulladna ki! Ne is beszéljünk a környezetre gyakorolt hatásáról ha elbontják. Mikor mivé bomlik le?


A gyártókat egyvalami érdekli a profit! Nem vizsgálják az egészséget a környezeti hatást, csak a gyorsan meggazdagodást ezért nekünk vásárlóknak kell tudatos döntést hozni, hogy ne legyen rá kereslet...

jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó a purhab, de drága. Kőzetgyapottal fele annyiba kerül azonos hőszigetelőképesség.
jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kettesnek igaza van. Angliában nem is adnak lakáshitelt olyan ingatlanba amelyikben purhabos szigeteles van, sőt biztosítást se lehet kötni rá. Ennek megvan az oka..
jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi akkor a legjobb dolog amivel lehet szigetelni?
jan. 14. 17:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Sokminden van ár és szerkezetfuggo. Így látatlanban nem tzfom neked mi a legjobb.

Eps

Xps

Kőzetgyapot

Üveggyapot

Fújt cellulóz

Fújt farost

Kender

Gyapjú

Szalmás vályog

Stb..


Teljesen más dolog kell egy lapostető födémre és telkesen más egy vályogházba..

jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fújt cellulóz szigetelés az is éghető nem?
jan. 14. 17:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Fújt cellulózt lekezelik olyan anyaggal mely késlelteti az égését. Szóval igen éghető de inkább izzik nem ég.


De ha tűz van akkor sem mérges gazt szívsz be a füstjéből, hanem papir füstöt.


Mégegyszer mondom, nem tudom milyen födémre szeretnéd tenni, de pl a fújt üveggyapot nem éghető, pára áteresztő.

jan. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Családi ház beton födém.
jan. 15. 09:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Betonfödém tökéletes.


Kb minden jó rá.

Kőzetgyapot, üveggyapot, ezek lehetnek táblásak és tekercsesek.

Aztán bármelyik fújt is jó.


Nézz egy m² árat és válaszd ki.


Számit a vastagság is. 20cm alatt nem érdemes. Táblás tekercses 22-25 a minimum, a fújtból 25-30.


Magyarázhatnám bonyolultabban lambda értékekkel is, ha érdekel leírom.

jan. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!