Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meglévő falak utólagos szigete...

Meglévő falak utólagos szigetelése injektálással?! Akik csináltattak már ilyet vagy hasonlót! Mik a tapasztalataitok? Megérte? Megszűnt a vizesedés?

Figyelt kérdés

2021. júl. 23. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van ismerősöm, aki ilyesmivel foglalkozik - de ő a másik módszert, a fémlemez bepréselést csinálja.


Megszűnik a vizesedés utána.

2021. júl. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb és legbiztosabb, az alsó sor tégla -szakaszos- kiverése és két réteg kátránypapír behelyezése, majd kiékelt visszafalazása.


Kb. 20-25 éve csináltam meg magamnak és azóta is hibátlan.

Fillérekből meg van így az egész ház vízszigetelése, a következő 50 évre.

2021. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mindentudó99 ***** válasza:
#2 Ez a legtutibb. Én is magamnak csináltam. Igaz más módon. Potom pénzből megoldottam.
2021. júl. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Így is van!

Nem dobálóztam én sem a milliókkal amikor pár ezresből is megoldható volt.

2021. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Higgyétek el, nekem nem az a lényeg, hogy sokba kerüljön :), hanem az, hogy jól legyen megcsinálva. Az valószínű, hogy én nem tudom megcsinálni. Életemben nem csináltam még ehhez hasonlót sem és nem szeretném elrontani.

Annak nagyon örülök, hogy ti ilyen ügyesek vagytok.

Tudtok javasolni módszert, amellyel "potom pénzből" vagy "pár ezresből" meg lehet oldani? És pontosan hogyan?

Nagyon örülnék, ha emberbarát áron lehetne megoldani a problémát és hatékonyan.


Várom a javaslatokat, ötleteket!

2021. júl. 23. 20:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Le lett írva.
2021. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#2. leírt egy módszert, #3. azt írta, hogy ő más módon csinálta, #4-ből sem derült ki konkrét eljárás.
2021. júl. 23. 23:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Vettünk egy régi házat, amit korábban körbeinjektáltak, megmérettük a falnedvességet, jó volt.

Ettől függetlenül körbevágattuk, mert mindegyik szakember azt tartotta biztosabbnak.

2021. júl. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
Az én vájogházam alá volt már téglával falazva körbe teljesen. Alapja viszont nem volt. Szakaszosan öntöttem beton alapot alá. Ekkor került be az alap és a fal közé a szigetelés. Akkor ez 15 ezerből meg volt. Ebben az ezer forintos betonkeverő ára és két napszámos két napi bére is benne van. Napszámosok ástak hordták a ldet. A salád keverte a betont és öntötte be. Én meg a szigetelésről gondoskodtam.
2021. júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. júl. 25. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!