Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Létezik termosztátos csaptelep...

Létezik termosztátos csaptelep vásárolt zuhanykabinokhoz?

Figyelt kérdés

Ilyen egyszerű zuhanykabinunk van:

[link]



A szerelvénybontban csak olyat tudtak volna adni amit be kell falazni, tehát épített zuhanykabinhoz.

Esetleg létezik valami a fenti fajtához?


jan. 15. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A falsík alattit bele lehet mókolni, de bele kerül annyiba mint a zuhany kabinod.

Groheból én 25000-ért vettem a smart boxot és 120000 ért a csaptelepet.

Mofém valamivel olcsóbb

+ munkadíj.

jan. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bocs, amikor válaszoltál. később akartam reagálni, végül nagyon elkallódott és ezer dolgom volt, így nemrég sikerült eljutnom odáig, hogy ezt is megoldjam.


Szóval tudtam, hogy vannak márkás falsík alatti csaptelepek horror áron. Természetesen nem akartam annyit költeni rá, plusz szerintem súly is túl nagy lettt volna.

Nem reális a 120e+25e egy ilyen termékért. Kicsit régebben fali zuhany csaptelepet vettem mofémet, termosztátosat kb 30e-t. Miért kerül 5x annyiba azért mert be kell gipszelni?


Végül vettem egy ilyen termosztátos telepet:

[link]


És egy ilyen csaptelepet:

[link]


A simát be tudtam tenni az egykaros helyére, igaz hátul ki kellett egészítenem egy plexi lappal, hogy az 50mm-es furatba beszoiríthassam a 30mm-es telepet. A túloldalon takarja a lukat a takaró rózsa. Hátulra vágtam mögé gumit a tömítéshez, és persze ment sziló is a takaró alá.


A termosztátos telep majdnem pont belefért a funkcióváltó helyére, pár mm-t kellett reszelni a lukon.

Hátul összekötöttem a 2 csaptelepet rézidomokkal, így masszívan egyben van a kettő.

Az alsó sima csaptelep jól oda lett szorítva, az tart, a felső termosztátos telepet is tartja. Az fel és oldalra nem tud mozogni mert a lukba épp belemegy. Forgásnál pedig mögötte a réz idomok tartják.


Egy szépséghibája van a dolognak. Egy helyen egy csavar luk szabadon maradt, bár mögötte van gumi és sziló benne így nem szivárog, illetve a régi takaró rózsák helyei látszanak mert megkarcolták a hátlapot. Ettől függetlenül nem néz ki rosszul és teljesen jól működik. Majd lehet próbálok szerezni nagyobb takarót hozzá, az már extra lesz.


Kb 50e-ből meg lett oldva a probléma.

ápr. 17. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!