Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nem veszélyes a kályhacsőbe...

Luigi2 kérdése:

Nem veszélyes a kályhacsőbe huzatszabályzót tenni?

Figyelt kérdés
Egyrészt tudjuk, hogy rendszeresen tisztítani kell a csövet, hogy szabadon áramoljon a levegő, másrészt ez az alkatrész meg épp ellenkezőleg hat. Tehát ha hagyom, hogy nagyon kormos legyen, az sem veszélyes, csak nehezebben gyullad be? Vagy mi itt az igazság?

jan. 19. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kandalló csőben eleve van úgyhogy nem hiszem hogy veszélyes.
jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kandallókályha vagy kandalló, ugyanarra gondoltam (sose tudom pontosan melyik mi), fatüzelésű. Szóval amit megveszel az OBIban és beteszed a szobába. Nem alaptartozák a szabályozó, de lehet venni hozzá.
jan. 19. 13:35
 3/12 anonim ***** válasza:
De, veszélyes, de mégis raknak sokan.
jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fűst csőbe tilos húzatszabályzót utólag rakni .
jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kályhacsőben lévő pillangószelep (huzatszabályzó) ami érdekel akkor

azt már akkor használták amikor feltalálták a kályhát.

1.Elzárni teljesen nem lehet csak a cső átmérőjének a 80 százalékáig.

2.Csakis akkor használható biztonságosan ha már csak parázs van.

jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nos azzal tisztában vagyok, hogy nem teljesen zárja el. Ettől függetlenül is úgy érzem, ellentmondásos a dolog hiszen akadályozza a CO kijutását. Az az igazság, hogy évekig volt ilyenem, sokkal hatásosabb volt a kandalló teljesítménye, hiszen azt a forróságot nem szippantotta egyből az égbe a huzat, hanem úgymond lakáson belül maradt, a lángok meg csak nyaldosták a fát, tovább tartott az égés.


De amit mondasz, hogy csak parázsnál biztonságos, az logikus. Emellett gondolom azért a többség - ahogy én is - lángnál is használja.


Most megint van kandallónk és tervezem, hogy beteszek egyet.

jan. 19. 18:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha a co kijutást akadájozza, már az is baj, mert co csak tökéletlen égés mellett van, inkább legyenbolyan a huzat és a tűztér, hogy ne tudjon tökéletlenül égni a fa.
jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" De amit mondasz, hogy csak parázsnál biztonságos, az logikus. Emellett gondolom azért a többség - ahogy én is - lángnál is használja."


Az problémás megoldás (nem beszélve arról,hogy a nagy hötől elvetemedik az elzáró)


Annak szabályozására ott vannak elől a kályha ajtón a levegő szabályozó ajtók toló lemezek.

jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát hallod ha én mindent lefojtok minimumra akkor is úgy szívja mint a veszedelem. Szabályosan hangja van ahogy süvít ki a láng a csőbe, néha úgy érzem az eget fűtöm :D
jan. 20. 11:35
 10/12 Bereczk Jénos ***** válasza:

Arany szabály: A HUZATOT CSAK A TŰZ ELŐTT LEHET SZABÁLYOZNI!!!!

MIÉRT? Mert a tüzet akarjuk szabályozni, nem a füstöt, meg a CO-t, mert ha nem akarjuk kiengedni a meleget, ne termeljük meg!!!!!!!

Lényegében kétféle huzat van, a PRIMER és a SZEKUNDER, amivel mindent szabályozni tudunk, tehát a többinek semmi értelme!!!!!

Hogyan FŰTSÜNK!!!!! Ennek is vannak szabályai és itt a probléma, ha valaki nem tartja be, hiába pocsékolja el a fűtőanyagot, melege nem lesz!

A kazánba rakott ENERGIAHORDOZÓT felülről kell begyújtani, így nem keletkezik annyi füst és korom, másrészt ilyenkor a PRIMER szabályozóval be tudjuk lőni, mennyi éghető anyag szabaduljon fel, amit aztán el kell

és el tudjuk égetni!!!!! (Ez általában a CO, az éghető anyag kalóriája!!!)

Ehhez van szükség a SZEKUNDER levegőre, plusz egy katalizátorra ami a

HIDROGÉN, ugyanis a CO 605°C után robban, a hidrogén pedig hidegen gyullad

és magas hőfokkal ég elkeveredve a CO-val, gyors-égéssel elégeti azt!!!!

FŰTENI a kazán akkor fog, ha a keletkezett CO2 a nitrogénnel ütközik, EZ

FOKOZZA A HŐT!!!! (alkalmas kazán kell, boltban nem kapható!!!! ha kell

rajzot küldök!!!!!!)

Mi történik, ha felforr a kazánban a VÍZ? SZEKUNDER ajtó kinyitásával pillanatok alatt lehűthető!!!! (Mikor a kollégák megnézték hogyan fűtök,

azt mondja az egyik a "TŰZ HŰT!"

Igen, ha valaki sok levegővel TÜZEL, inkább hűti, mint fűti a lakást!!!!

Kéményseprő egyszer járt nálam, a szomszédoktól hallotta, hogy nálam

100°C-nál a kályhacső hideg: " csak annyit mondott, ilyet még nem láttam!"

jan. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!