Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beépített Loggiaból újra erkély?

Beépített Loggiaból újra erkély?

Figyelt kérdés

Adott egy 50 nincsmit panel lakás melynek az előző tulaja beépítette az ereklyét. Kívül új műanyag nyílászáró belül régi fa.

Mi, új tulajok újra szeretnénk erkélyt.

Mi ennek a módja? Ki vállal ilyet? Meg lehet menteni a műanyag nyílászárókat és beljebb tenni esetleg kiegészítve egy erkély ajtóval?


Nagyon köszi a segítséget!



jan. 19. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ablakosok kiszedik, át is rakják.

Viszont jó lenne tudni milyen profil, lehet e hozzá csináltatni erkély ajtót.

Elvileg bele van írva, és olyan ablakost keresni aki forgalmaz olyan profilt.

jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eddig egy ablakosnak írtam ezzel az egésszel kapcsolatban aki azt a választ küldte hogy nem lehet megoldani, csak új ablakokat es melle erkély ajtót berakni. Mindemellett kérdeztem az árakról arra ki sem tért, illetve bejárati ajtóról is érdeklődtem mert ugy voltam hogyha mar az kellene akkor csinálja meg egy cég. De az ajtó kérdésre nem válaszolt. Őszintén? Egyáltalán nem éreztem a segítőkészséget.


De a külső műanyag ablakok vadonatújak és nem akarnánk kidobni őket! Mi is ugy gondoltuk hogy simán beljebb lehetne hozni.

2 dupla ablak van bent aminek ugy ráz egyik oldalan van kilincs a másik csak az ablak élén lévő pöcökkel nyílik. És hogy az egyik duplaz beljebb hozni a másik az gondoltuk hogy valószínű kuka mert az helyére kellene egy szimpla bukó, nyíló ablak es egy erkély ajtó.


És nem értem.. azt gondoltam rossz helyen érdeklődöm es most megijedtem hogy egy ablakos sem fogja elvállalni.


Mert oké hogy nem kell sok új ablak bele (csak 1 ablak + egy erkély ajtó) de ezen felül mindegyik ablakra szeretnènk csináltatni redonyt es szúnyoghálót.


Szóval bőven hagynánk ott pénzt az ablakosnak, megis olyan mintha mivel nem új ablakot veszünk hanem egy meglévőt kellene áthelyezni így már nem is foglalkoznak velünk szívesen…

jan. 19. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ablakos van. Keress olyant a guglival, aki elvállalja. Ha nem annyira új már a műanyag, akkor lehet, hogy törik az a csík, amivel rögzítik az üveget, emiatt lehet, hogy nem szívesen vállalják el. De biztos lesz olyan szaki, aki megpróbálja. Első lépésben csak a műanyagot veszi ki, és meglátja, hogy mit bír, aztán a fa ablakhoz csak akkor nyúl, ha megoldhatónak gondolja az átrakás.
jan. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, melyik város?
jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Budapest.


Nehéz jó szakembert találni sajnos, aki megcsinálná ezeket a dolgokat.


Meg a bejárati ajtó cserére is volt ahogy találtunk 165 e ért ajánlatot amiben benne volt a bontás, régi ajtó elszállítása es kb minden

Meg van ahol 250e Ft.


Igazából jó lenne egy szakembert találni aki jó fej, és aki az ablak átrakást, redőny + szúnyogháló, bejárati ajtó cserét mind megcsinálná.

És nem kellene mindegyikre külön szakembert keresni.

jan. 20. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!