Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Erkély utólag szobából leválas...

Erkély utólag szobából leválasztva?

Figyelt kérdés

Felújításban vagyunk és egy olyan lakásban élünk, ahol nincs erkély. Arra gondoltam, hogy mivel engedélyt nem akarok kérni, h a homlokzaton változtassak, a nagyszobából választanék le egy egész pici részt erkélynek egy beépített teljes falas erkély ajtót+ablakot csináltatván. A radiátor a mostani ablak alatt van. Nem akarnám kiverni az ablakot és korlátot csináltatni, tehát nem kéne, hogy beessen az eső, így olyan lenne mint egy beépített erkély. Csak utólag. Ha áthelyeznénk a radiátort, akkor viszont bepenészedne abban a részben a fal, mert nincs fűtve?


Vannak ehhez tapasztalatok, tippek?


Előre is köszi!



2018. júl. 3. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, pont a homlokzat megváltoztatása engedélyköteles. Még ablak méret se lehet más.
2018. júl. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
figyelmetlen voltam, vedd úgy hogy meg se szólaltam.
2018. júl. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni, de nem teljesen értem a lényegét. Gyakorlatilag ha jól értem egy plusz, javarészt üveg falat húzol fel a szobában. Ettől még hogyan lesz erkély az az erkély?

A beépített erkélyről megoszlanak a vélemények, én személy szerint semmi értelmét nem látom, helypazarlás. Laktam ilyen lakásban és utáltam. Arra volt jó, hogy tudtam a bicajomat "láthatatlanul" tárolni.

Egyébként hideg volt, de mivel átszellőzött (nem volt rendesen körbeszigetelve), így nem penészedett be, de ha csak egy szoba szegletet választasz le, az valószínű fog.

2018. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Az igazat megvallva a beépített erkélyek nem váltak be.


Most ha jól értem gyakorlatilag csak annyi lenne a különbség, hogy kikerül a radiátor és egy fallal leválasztódik a szoba front oldala. Ha ez az elgondolás az nem lesz erkély, nem lesz beépített erkély aminek üveges a két oldala. Továbbá nem is fog erkély hatást kelteni, beépített erkélyét sem. Semmi lényegi különbség sem lesz, mintha simán kinyitnátok az összes ablakot - mint nyitottság, és ugyanez csukott ablakoknál.


Az ablakok akár nyitott akár csukott helyzetéhez képest ugyanaz marad. Csak le lesz választva a szobából. Semmi értelme.


Nem lesz erkélyesebb se nyitottabb mint most, mert az erkély eleve jellegében is más.

2018. júl. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából az lenne a lényeg, hogy úgy újítjuk fel a lakást, hogy a nagyszobába legyen a konyha és egy amerikai konyha-nappali stílust akarunk megteremteni. Mivel mi dohányzunk, eddig a könyhában csináltuk, de így nagyobb lenne a tér és még a kanapé is olyan szagú lenne. Erre találtam ki ezt a leválasztós megoldást.


Az egyébként lehetséges, hogy kiszedetem az ablakot és korlátot rakok a helyére? Ehhez kell engedély? Mert végülis a homblokzathoz nem nyúlok.

2018. júl. 28. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!