Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet panel lakásban...

Hogyan lehet panel lakásban növelni a fal vastagságát egyes részeken? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Panel lakás, beton fal. Lényeges, hogy nem egységesen akarom növelni a falvastagságot, hanem csak bizonyos részeken megvastagítani, hogy szintben legyen a többi résszel.

Az előző lakó alakíthatott valamit, és az aránylag szintben lévő falból nem az lett. Nagy részén síkban van, majd ahhoz képest egy ponttól lefelé, kb 1m-en keresztül elkeskenyedik. A legnagyobb eltérés kb 2cm, ezt kéne valahogy kihozni.

Sajnos ez pont egy olyan fal, amire oldalról rálátok, tehát eléggé szar az esztétikai megjelenése, főleg, ha egy bútor van odatolva, ami mögét belátok.

Létezik olyan anyag, mint a glett, ami van annyira stabil, hogy ezt a 2cm-t ki tudom hozni vele, vagy teljesen máshogy kezdjek neki?



jan. 26. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

- Glett több rétegben

- Vakolat

- Gipszes glett

jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

😨

Köszönöm a választ! Én azért még valahol mélyen bízom benne, hogy létezik 2024-ben olyan megoldás is erre, aminek a munkálatai nem vesznek igénybe 2-nél több napot :D

jan. 26. 09:16
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Na ez is olyan kérdező aki a Harry Potteren szocializálódott... azt hiszi varázsütésre hipp felugrik a falra az anyag és amig megiszünk egy kávét addig meg is köt és és 3 perc alatt le is lehet festeni varázsfestékkel ami térnövelő, hangszigetelő, vízálló, páraáteresztő, penészgátló és még olcsó is.
jan. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehetsz fel gipszkartont is, de az 2cm miatt....


Gányolással az is megvan 2 nap alatt.

Pl nem gletteled telibe csak fested hézagolás után.

jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3: mivel nem ismerem a piaci anyagválasztékot, és a szakmai fogásokat, így kizárólag az igényeimet és elvárásaimat tartom szem előtt, hogy egy látszatra banálisan egyszerű művelet ne tartson hetekig. És itt most nem a festére, meg egyéb utófolyamatokra gondolok, hanem szimplán arra a műveletre, hogy a falvastagság meglegyen. Beltéri ajtócserével kapcsolatban is 5 ember járt nálam, mindet meghallgattam, hogy ezt ezért nem lehet, azt azért nem lehet, meg szét kell faragni az egész lakást, a 6. meg megcsinálta, mert kiderült, hogy mind az 5 hülye/amatőr volt hozzá.

Szóval én továbbra is bízom abban, hogy van ennek egy egyszerűbben járható útja is. Ha valóban nincs, csak az, ahogy #1 írta, akkor úgy lesz megcsinálva, de szeretem előre felmérni a lehetőségeimet.

jan. 26. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Inkább akkor a bútor lábain állíts.
jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A bútor lábain? Hát ha a bútor hátsó lábát megemelem, az első lábát meg alacsonyabbra állítom, hogy igazodjon a falhoz, lejteni fog a bútor, az nem túl hasznos :D
jan. 29. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!