Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy panel lakás fő vízvezetéké...

Egy panel lakás fő vízvezetékén kell egy T idomot kicserélnem, mert a leágazást át kell fordítanom a másik oldalra. Szerintetek ez Geboval megoldható? Használtatok már ilyet? Biztonsággal, tartósan beszerelhető? Esetleg más megoldás?

Figyelt kérdés
jan. 15. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Vas cső?
jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha vascsövön van a T akkor szimplán fordítasz 180fokot a T-n,lehet hogy csepegni sem fog. Ha csepeg, leszeded és újra tömíted a menetet,kender/loctite.


a gebó egyébként jó termék, erős jól tömít,.. de fontos hogy a gyűrűk ami benne vannak 3db,az helyes sorrendbe legyen,valamint a festéket is le kell szedni fémtisztára,mert a festék alatt a víz képes át szívárogni. Hátránya a borsos ár.

jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem erre való.

Meg kell csinálni rendesen.

jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

3-as... ha a gebó nem erre való ,akkor te szerinted mire való? Csirkepörköltbe?

Ne beszélj már marhaságot.

jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

#4 A gebo, egy markanev.

Van belőle csőpalást csőtörés esetére például.


Viszont a panelhazakban a mért vezetékek sok helyen műanyagok. Ahol régi fém, oda meg semmiképpen nem tennék roppantógyűrűs karmantyút.


Szóval, nem tudjuk pontosan, hogy milyen cső van, de egyik esetben sem ez a jó megoldás.

Szerintem.

jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Panelba szénacél csövön megy a víz, tehát a "menetes gebó" tökéletes megoldás. Sőt kifejezetten ilyen célokra találták ki!
jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

sok panelban kemény pvc cső a hidegvízstrang.


Ha azt te ott szétszeded, az összes szomszéd anyukádat fogja szidni, mert az ragazstva van, és lassan már alig van olyan igazi vízvezeték szerelő aki egyáltalán hozzá mer nyúlni az ilyen csőhöz, és ha ott elreped a cső akkor az egész lépcsőházban nem lesz víz amig nem jön majd egy penge szaki aki megjavítja.


Ha nem értesz hozzá semmi kép ne nyulj hozzá, ha értesz hozzá szerintem akkor sem mert mondom nagyon ragasztva van kiszeded, hogy teszed vissza? plusz elreped az idom vagy ami mmég dúrvább a cső és akkor aztán bazhatja az egész lépcsőház:D

jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mellékeltem egy képet. [link]

Az elforgatásra én is gondoltam, de egyedül nem biztos, hogy megpróbálnám. A szorítógyűrűs gyorskötőidommal (Gebo, Aga) viszont lehet, hogy megküzdenék. Csövet a T idom felett elvágom, régi idomot kicserélem és a vágásnál gyorskötővel rögzítem. Jól gondolom?

jan. 19. 08:29
 9/10 anonim ***** válasza:
:-D a képen pont nem látszik a cső anyaga. szedd le a szigetelést, és úgy látni lehet hogy milyen anyagból van.
jan. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok bátorságot kívánok ennek a megbontasahoz... 😃


Egyszerűbb volna kivagni azt a csoszakaszt és újraépíteni.

jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!