Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszobai páraelszívó...

Fürdőszobai páraelszívó ventillátort szerelhetek konyhába?

Figyelt kérdés

A jelenlegi páraelszívónk 175 legköbmetert szív el óránként maximális teljesitményen, de gyengének bizonyult, elég párás marad bent a levegő, ami lecsapódik a konyhapult csempén, és penészedik.


Kicsit utána néztem a témában kapcsolatban hogy mik az irányadó számok, méretek, szakemberek ajánlásai a konyhai levegő légköbméter, és az ehez vonatkozó páraelszívó teljesítményét illetően.


A mi konyhánkhoz egy kb 370 légköb/ óra teljesítményű elszívó kellene.

Ehez a teljesítményhez, viszont olyan árkategóriában vannak a páraelszívók, hogy kb a 40ezer forintnál kezdődik. Ennyit viszont nem szeretnék költeni rá.


Arra gondoltam, kis keresgélés után, hogy a fürdőszobai elszívót epítenék be. Találtam olyat ami 200 légköb/óra teljesítményű. Ebből szerelnék be kettő darabot, árban pedig tízen párezer lenne a vége, a beépitést most nem számolom, megoldom én.


Viszont van egy félelmem. Ugye a konyhában zsíros a pára, és attól tartok, hogy a motorjának ez nem tenne, tesz jót, mert menet közben lerakódik. Kérdésem, hogy nagy kárt tud tenni az elszívóban, vagy használható. Akár ideig óráig, bír amennyit bír alapon.


Minden választ szívesen fogadok, legfőképpen azokét akinek tapasztalata is van benne.


jan. 26. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó darabig bírja. Csak a ventilátorra lerakódó zsírra rátapad a kosz.

A konyhai elszívókba ezèrt van zsírfogó; egy fèmrácsos, vagy fèmgyapotos szűrő, ami tosztítható.

Èpítsèl elè hasonlót, vegyèl egy használtat, aztán másik ventit bele. Valami úgyis kell amibe veèpíted.

jan. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Viszont van egy félelmem. Ugye a konyhában zsíros a pára, és attól tartok, hogy a motorjának ez nem tenne, tesz jót, mert menet közben lerakódik. "


Ezt tökéletesen jól látod.


Cseréld ki a meglévő elszívót erősebbre, ezt meg add el a marketplacen vagy a jófogáson.

jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban nem lesz jó.

Nekünk egy 680 m3/h-s Cata van, 150-es csővel, az asszony szoknyáját is felrántja, ha bekapcsolom.

márc. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!