Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kémény nélküli gázbojlert...

Kémény nélküli gázbojlert szeretnénk cserélni (80 literes). Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
A régi bojlerünket szeretnénk lecserélni. Ketten vagyunk,csak 80 literesben gondolkodunk. Természetesen a szerelőtől is kérünk javaslatot,de tapasztalatokra is kíváncsi vagyok kinek mi vált be.

#csere #gázbojler #Jólbevált
jan. 27. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem átfolyós vízmelegítő gázbojlerem volt valami ilyesmi csak nem volt ennyi tekerő rajta

[link]



Le lett cserélve elektromos 60 literes víztárolós vízbojlerre amihez még plusz reléket is kellett kiépíteni én mélységesen megbántam. Ma már ugy fürdünk ha a gyerek megfürdött(letusolt csak) én már csam reggel tudok mert mire felfűt ujra, elalszok, aztán én meg vagy hajat mosok vagy fürdök mert a kettő együtt nem megy mert közben elfogy q víz.


A kádat tele engedni sem lehet vele csak 3/4ig, és elfogyott a melegvíz.


De azóta nullás gázszámlákat kapok olyan szintű túlfizetésem van az átalánnyal, hogy fél évig nem kell fizetnem a gázt.

Tehát mióta nem gázbojlerrel fürdünk szinte elhanyagolható gázszámlám van.

De azóta csak hetente vagy 2 hetente mosok hajat is..mert inkább fürdök ha már választani kell hogy hajmosás, vagy fürdés van.

jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi maradunk a gázbojlernél,25 éve használjuk a jelenlegit. Nem fizetünk brutális gázsszámlát,pedig azzal fűtünk,és a tűzhelyet/sütőt is rendszeresen használom. Igaz,nincs nagy meleg..
jan. 27. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Javaslom az atfolyósat. Engem a víztárolós kicsinált.
jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, milyen az a kémény nélküli gázbojler? Lehet, hogy én vagyok lemaradva, de ilyenről még nem hallottam.


#1 Az elektromos bojlered nagyon-nagyon picike, ezért kevés a melegvizetek. A zuhanyrózsából normál esetben percenként 10-13 liter víz folyik ki!

Két embernek, főleg ahol gyerek is van inkább 120L-es vagy 150L-es kéne. Persze az megeszik havonta 200kWh áramot. A 60 literes meg.

elvan havi 1500-2000 Ft-ból. Egyébként az én véleményem hogy a gázbojlerrel történő melegvízfejlesztés a legjobb. Hatékony, jó hatásfokú, olcsó, minimális karbantartás. A villanybojler egy kényszermegoldás.

jan. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem egy viz-gáz szerelő se mondta, hogy nem javasolja a viztárolos villanybojlert. En csak azt néztem hogy nem akarok 200 ezret elverni egy új gázbojlerre, plusz szereléssel ez az, kijöhet 300 ezerre is az egész.


Így 100 ezerből megúsztam beszereléssel beüzemeléssel készülékvásárlással mindösszesen.


Álmomban sem gondoltam volna azt hogy úgy fogunk fürdeni hogy egyik nap én màsik nap a gyerek, egyik nap furdes másik nap hajmosás. Azt sem tudtam eddig hogy ilyen létezik.

jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es,ha beütöd a keresőbe megtalálod: kémény nélküli gázbojler... Zárt égésterű,nincs (bélelt) kéménybe kötve. Nekünk régen volt átfolyós,nem szeretnék ilyet. A tárolós ugyan drága,de jobb verzió. Most is ilyen van,de 27 éves,és ugyan ellenőriztetjük,de ideje lecserélni.
jan. 27. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!