Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nyílt égésterű kazánt kondenzá...

Nyílt égésterű kazánt kondenzációs kazànra szeretném cserélni, miért kell a radiátorokat nagyobbra cserélni?

Figyelt kérdés

Eddig nyílt égésterű gázkazánom volt, most kondenzàciós gázkazánra akarom cserélni.

Volt kint gépész, és azt mondta, hogy nagyobb radiátorokra lesz szükség.

Nem értem, ha eddig kifűtötték a lakást a meglevő radiátorok, akkor miért kellenek nagyobb radiátorok?



jan. 31. 19:07
1 2 3
 1/21 Gugu Gabor ***** válasza:
87%

A londenzációs kisebb víz hőfokon dolgozik igazán jól.

Ha hidegebb a vízhőmérsékleted nagyobb radiátorok kellenek hogy a fűtes rendben menjen.

jan. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

És mi történik, ha maradnak a kisebb radiátorok?

Nem fog működni a rendszer?

jan. 31. 19:43
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Tavaszi időben semmi gond. De komolyabb mínuszoknál lehet, hogy hiába kepeszt 0-24 a rendszer, nem tudja tartani az általad kívánt hőfokot.

Ettől függetlenül azért megnézetném mással is a rendszert, mert egyáltalán nem biztos, hogy ennyire rossz a helyzet. Lehet, hogy csak kevés a munkája és több munkát és pénzt akar rólad legombolni.

Azért egy nyílt égésterű se dolgozik általában 60-65 °C melegebb fűtővízzel, és egy kondenzációs se nagyon 45-50 °C-nál kevesebbel, hacsak nem padlófűtés van.

jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömnél cserélték kondenzációs kazánra, és ott nem nyúltak a radiátorokhoz, csak szelepeket raktak rájuk.
jan. 31. 20:06
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Neked sem kell radiátorokat cserélni. A 3 válaszoló is jól tippelt meg dolgokat. Beállitod a termosztátot,a kazán meg végzi a dolgát .Okosabbak ezek a kazánok,mint 1-2 szerelő.Nem kellenek olyan forró radiátorok amelyek égési sérüléseket tudnak okozni .
jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

Pénzlehúzás.

Én is számoltam, 30 alatt térülne meg a kazáncsere, ha semmi nem romlik el rajta, ami elég hihetetlen az itteni kérdésekből.

Szigetelés éri meg

jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hány fokra van állítva a kazánod?
febr. 1. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mert a kondenzaciós max 55 fokon mehet de inkább 50 -en. Én így jártam igaz nem régi gázkazán volt hanem vegyeshez volt méretezve. Kondenzációs beszerelése után 3 radiátort cserélnem kellett nagyobbra. Tehát nem az összeset.
febr. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy egyenlőre nem feltétlenül indokolt az összes radiátort nagyobbra cserélni. Inkább várj 1, esetleg 2 téli szezont, és ha valamelyik helyiségben nagyon nem tudja tartani a kívánt meleget, ráérsz később ott radiátort cserélni.
febr. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Ezt egy èpületgèpèsz tudja kiszámolni neked.

De a kondenzációs kazán akkor működik gazdaságosan, ha tud kondenzálni, ehhez max 50 fokos előremenő ès megfelelő visszatèrő kell.

Ha magasabb vízhőfokon üzemelteted, akkor ugrik a jó hatásfok, ès kommersz kazànkènt dolgozik.

Nos, ennek a kiszámolását nem saccolással mèrik.

Ha eddig elèg volt az 50 fokos víz, nincs gondod. Ha 60-65 vízhőfokkal volt komfortos meleg, akkor kellhet a radiátor bővítès.

febr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!