Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Homlokzati és lábazati hőszige...

Homlokzati és lábazati hőszigetelésnél, egy 80-as években, B30-as téglából épült háznál le kell verni a régi vakolatot, vagy simán mehet rá a következő réteg, és a hungarocell?

Figyelt kérdés
Na bár nem most fogom csinálni, nyilván a pénztárca nem engedhet meg magának azonnal mindent, de szigetelni szeretnem idővel azt is. Alagsorban a födémet, illetve a padlás födémmel fogon idén nyáron kezdeni, arra már meg van a kb. stratégia. Azonban ezzel kapcsolatban is szeretnék információt gyűjteni.

febr. 3. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vernek le vakolatot sehol sem. Ami lejönne esetlegesen magától, azt javítani kell.
febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan gondoltam, de arra gondoltam (hozzá teszem teljesen laikus vagyok, de képben akarok lenni vele), hogy esetleg mivel már régi ezért az új réteg miatt leszakad mert hát annak ugye csak van némi súlya.
febr. 3. 10:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Vakolatra minek megint vakolat, ha utána hőszigetelèst teszel rá?
febr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ragasztó, hungarocell a dübelekkel, amire háló és megint kell a hungarocellre az a thermo fedő réteg. Eddigi olvasataim alapján így működik :)
febr. 3. 13:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen.
febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen. Csak ugye jobbra-balra olvastam már mindent, hogy a jelenlegi vakolatot tégláig le kell verni, és arra rá a ragasztó, hungarocell stb., máshol meg az a vélekedés, hogy simán úgy ahogy jelenleg van, rá a ragasztó, hungarocell és a többi. :) mint mondtam laikus vagyok, de ki akarom ismerni a dolgot. :)
febr. 3. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a régi vakolatot levered ártassz a légtömörségnek.
febr. 4. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor jól van. Köszi! :)
febr. 4. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!