Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van itt olyan akinek több éve...

Van itt olyan akinek több éve kondenzáció kazán van és nincs vele probléma? Milyen típus?

Figyelt kérdés

febr. 4. 17:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kondenzációs,bocs.
febr. 4. 17:16
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Immer Gaz Vetrix ,6 éves.
febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Bosch 6 éves lesz.

Rendszeresen karban van tartva, tágulási tartályt kellett benne cserélni (4 évesen), illetve égőtér tömítést (3évesen).

Teszi a dolgát.

febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Ez a Bosch már lassan kuka,ha ennyi baj volt vele
febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
immergas victrix zeus 25. 2 éves, eddig csak az éves karbantartások 35000/alkalom. Plusz alkatrész eddig még nem kellett, csak a tömítés szett a szétszerelés miatt. A szerelőm nem rakja vissza a régit.
febr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Bereczk Jénos ***** válasza:
0%

Nem sok a hozzászólás!Ez egy kivételes 6 év lehetett?

A kondenzációs kazán elődje a turbós kazán volt, a csőben cső kéménnyel!

Egyszerű volt, a turbó a külső kéményen szívta be a levegőt, majd a párát

kinyomta a belső csövön, majd befagyott a cső végén! Én jeleztem ezt, hogy veszélyes, de akkor már megjelentek a kötelezően beépítendő kondenzációs

kazánok, ugyanazzal a kémény típussal. Csak hát van egy kis különbség, a kazánban még van egy hőcserélő, ami az égéstermékből kicsapja a vizet és ezt a meleget a visszatérő hideg víz fűtésére használja! Így a távozó égéstermék már hideg, a víz lefolyt a szennyvíz a csatornába!!!

A turbós magyarázat az volt, a belső csövön kimenő meleg , fűti a bejövő levegőt!

Nos a kondenzációsnál, már ez nem volt igaz, mert a hőcserélő a vizet lecsapatta, így a kéményben már nem meleg ment! Így a bejövő levegő is hideg lett, ami rontja a fűtés hatásfokát! De nem ez volt az egyetlen probléma, a kondenzvíz a gázban volt, amihez hozzájött a köd beszívása, ami további csökkenő teljesítményt jelentett! Sőt egy kazán felrobbanása jelezte, ha hosszabb időre leállítják a kazánt, a bejövő hideg hatására a

hőcserélő befagyott, állítólag a helyiség is hideg volt, ez is igaz, majd beindult a kazán, és lebontotta a konyhát!!!! Máris változott a kémény szívó ága az eresz alá került! kérdezem én, ha igazi tél volna, a beszívott hideget mivel fűtik fel, hogy utána kondenzálják és még plusz

meleget is hozzon 100% fölött!!!! ( Azt is megtudtam, van egy 5-6 ezer

forintos alkatrész, ami megóvja a kazánt a befagyástól(?)!!!!

febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6#!

Ennyi baromságot össze hordani🤦

febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Baxi turbó kondenzációsként árulták. 15 éve megy, egyszer kellett kikoxolni.

2-3 évente karbantartás, a vízgyomást évente töbször beállítom. Ennyi.

febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mindentudó99 ***** válasza:
Sanuier Duval 5-6 éve megy. Ez egy olcsóbb fajta. Tökéletesen elégedett vagyok vele.
febr. 5. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 mindentudó99 ***** válasza:
Ja és karbantartásra még nem költöttem feleslegesnek tartom kidobni azt az évi 35 ezret. Hőcserélővel le van választva rendszerről így nem tud koszolódni se
febr. 5. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!