Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton mennyezetet a...

Gipszkarton mennyezetet a találkozások glettelése után kenhetem fehérre, vagy az egèszet telibe kéne glettelni?

Figyelt kérdés
Szüleimnél nem volt telibe kenve és hibàtlan a szín. Igaz, krémszínű.
febr. 7. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj telibe glettelni, de nekem az a tapasztalatom, hogy fehér festéknél ez esetben nem elég 2x gurítani, kell a 3 réteg. De én is úgy voltam vele, hogy inkább átgurítom plusz egyszer, mint átgeletteljem, csiszoljam telibe az egészet.
febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
minőségi festékkel 1 réteg elég feketéről fehérre is
febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jó festéket veszel akkor mehet simán a festés, ha kevésbé jót akkor többször kell festened - ahogy 1-es írta - hogy le látszódjon a különbség a glettelt és nem glettelt felületek között.
febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es pl zöld kartonnál sem kötelező?
febr. 7. 19:36
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Dehogy kell telibe glettelni, pont az a jó a kartonban, hogy sima a felület. Csavarfejetek, illesztéseket érdemes 2x glettelni, mert száradáskor kicsit hajlamos zsugorodni, ha kell utána átcsiszolni, aztán a többi a festék minőségén múlik, hogy hány rétegben fog takarni. Sima kartonnál érdemes mélyalapozót használni, akkor nem szív be annyi festéket a karton.
febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy milyen minőségre dolgozunk. A gipszkartonnál vannak minőségi osztályok, a magasabb minőségiosztály az, ha a karton telibe van glettelve, az alacsonyabb az, ha csak hézagolva van. Alapozót kell használni, akkor kevesebb festék szükséges, elegendő akár 1 réteg festék is, bár általában nem, ahol elegendő ott inkább az elvárás olyan, hogy az megfelelt.

Tökéletesen sík felületet csak úgy kapsz, ha az telibe van glettelve, mert a rövid oldalak mentén fózolás szükséges az illesztéseknél és erre pedig hézagolószalagot kell tenni, no most erre egy minimális plusz réteg glett szükséges ahhoz, hogy a szalag jól beágyazódjon, azaz ezek az illesztések bizonyos szögben eső fénynél látszanak. Ezért van, hogy egy másik minőségi szint az, ha telibe van glettelve.

febr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!