Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hol lehet leadni üveg/kőzetgya...

Gfgfggf kérdése:

Hol lehet leadni üveg/kőzetgyapot szigetelést?

Figyelt kérdés

Régi rossz minőségű üveg vagy kőzetgyapot szigetelést adnám le, valószínűleg az előbbi lesz.


Viszont nem tudom, hogy mint építési törmelék leadható-e, vagy speciális veszélyes hulladékkal foglalkozó céget kell keresnem?


Ha utóbbi, akkor milyen árat mernek elkérni az ilyesfajta dologért?



#kőzetgyapot #hulladék lerakás
febr. 8. 17:27
 1/1 anonim ***** válasza:
75%

Nem veszélyes hulladék. Nincs benne semmi veszélyes. Annyira veszélyes mint a kvarc homok amit ha beszívsz, akkor szétcseszi a tüdődet.

Konténerbe mehet, de meg kell beszélni a céggel, hogy mit teszel bele, mert az alapján áraznak. Pl ha vegyes, akkor mehet bele az is.


Ha nem nagy mennyiség, akkor zsákolva mehet a kukába is, én veszek többlet zsákokat a kukás cégtől és abba teszem. Ez a DTKH speciel.


Előkerestem azt a levelezésemet velük, ahol annó még konténert rendeltem. Akkor már szelekítven lehetett csak dobni bele, tehát pl építési konténerbe nem tehettem bele papírt vagy a sittes zsákot, fémet, stb.


Akkor elküldték, hogy milyen kategóriák vannak.

Ezt írták a kommunálishoz:

bontásból származó fa hulladék (pld léc, ajtó, lambéria, ajtótok), közét gyapot, polisztirol, üveg összetörve).


Ergó én a könnyű nem veszélyes cuccokat simán többlet zsákba teszem. Egy 120l-es zsák náluk kb 300Ft. Volt amikor kiraktam 12db-t is. Tuti anyáztak, de elvitték.

febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!