Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 500eFt áram bekötéséért?

500eFt áram bekötéséért?

Figyelt kérdés

A hétvégén kaptam egy árajánlatot egy vidéki kb. 60 nm-s ház komplett áramhálózat kialakítására. 44 kiállásra kaptam 440000 munkadíjat, anyagköltség pedig kb. 450000. Ez egy teljesen elhagyatott ház volt, amit fel szeretnék újítani cakkumpúder. Az eddigi két összeg szerintem nem rossz.

A házból kikötötték a villanyt, és nincs se főpanel, se villanyóra, és még a légkábelt is elvágták. Amúgy jó a pozíció, közelről (kb. 10m) kell az áramot "elhozni", és légkábellel szerencsére.

Aki az ajánlatot adta azt mondta, hogy ez a folyamat 500000 lesz. Na ezzel kapcs. nagyon szkeptikus vagyok... Tehát a hálózatra rácsatlakoztatni (teljes ügyintézést vállalnak), villanyóra, főelosztó panel, alapdíjak / amper, ügyintézés, stb... így fél millióért.

Szerintetek?



febr. 12. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lesz valami rejtett elore nem lathato koltseg is.
febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondták, milliós tételre számítsunk, pedig csak egy üres telekre szeretnénk bevezettetni az áramot, az oszlop fél méterre van.
febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól hangzik,fogadd el
febr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Figyu , nincs értéke a stexnek, ez meg kemény meló . 3x 4x árak lettek 2020tól . Várólistás a legtöbb maszek kivitelező, ha ezt elhajtod drágább fog jönni majd egyszer . Ez a biztos . Ez az ajánlat még nem is drága ,,,
febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó, rendben van. Köszönöm szépen :)
febr. 12. 13:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb jól mondtàk. Szolgáltatónkènt változik a kivitelezès, de egy álló szekrény amit kèrnek 3-400000ft.
febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is most fog kelleni még egy villanyóra plusszba. Illetve a jelenlegi helyükről a meglévő két órát át kell tenni a ház falára. Csak az órákat befogadó műanyag dobozra mondtak 300 ezer forintot. Szóval nálam lassan 7 számjegyű lesz, szóval veri a milliót.
febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
100%
Ez nagyon jó ár. Írjatok szerződést, aztán mehet a dolog.
febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ár kb. korrekt. Max. esetleg fellehet deríteni azt, aki 350-400 ezer forint körül megcsinálja, de hát ez nyilván erősen függ attól is, hogy helyileg hol vagyunk. Pl. Pest megyében ne keressük őt, mert információim szerint nem lesz meg.


A 2. válaszolónak mondanám, hogy az Ő ügye egy picit más akkor, ha jól értem, hogy üres telken lesz kialakítva a vételezési hely. Üres telekre csak leásható "lábonálló" szekrényben lehet kialakítani a vételezési helyet, ez nagyban növeli a költségeket, ugyanis nem csak azt a műanyag vill.óraszekrényt kell megvásárolnod ilyen esetben, amit a kérdezőnek is megkell, hanem pluszban azt a zárt műanyag szekrényt is, amibe ezt beleszerelik. Továbbá a mért szakasz kiépítése is lehet akár egy szemmel jól látható összeg, ugyanis k.... drága a földkábel (is). Ott tényleg milliós tétel a sztori!


#7 Ha csak az óraszekrényekre mondtak neked 300 ezret, akkor azért egy kicsit próbáltak megtréfálni. Nem titok, hogy mennyi, megtudod nézni a neten. Egy ilyennek kell beépülnie nálad: [link]

Az ára mint láthatod bruttó 190 ezer. Ehhez hozzájöhet még egy földelőszonda, ára most már 10 ezer (volt 20 is nem olyan rég!) továbbá esetleg egy tetőtartóárbóc bilinccsel 22 ezer forint, és a cső+könyök, ami legyen kb. 3 ezer forint. Tehát eddig a pontig az össz anyagköltség nincs 300k. Ahogy írtam, a mért szakasz tudja még megdobni az árat ha mondjuk messze van a lakáselosztó. 2500/3000ft-al lehet számolni méterenként.

febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Új mérőhellyel meg midennel?

Mert akkor adja írásba és már rendeld is.

febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!