Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A gipszkarton fal miért kopog?

A gipszkarton fal miért kopog?

Figyelt kérdés
Adott egy gipszkarton fal. A festő rábeszélt. Én aggódtam, hogy kopogni fog, de azt mondta, hogy nem szokott panasz lenni rá, bízzak benne, nem fog kopogni. Amúgyis egyszerűbb, gyorsabb, olcsóbb sokkal jobb, mintha vakolná meg glettelné. Nos egy éve, mióta beköltöztem, minden villanykapcsoláskor a falra tudnék mászni az idióta koppanástól. Mit tudok tenni? Bónusz kérdés: Mit hibázott el a mester?
febr. 17. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
A villanykapcsolót miért nem hibáztatod ?
febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szóval a villanykapcsolót kellene megszüntetni? Igazad van, két vezeték összeérintésével is kapcsolható a lámpa. Szerintem te vagy a mester.
febr. 17. 20:37
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
a gipszkarton mögött van egy tér abban visszhangzik a kapcsoló hangja.
febr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Azért "kopog", mert üreges a falszerkezet (végülis csak egy héj felület).

Úgy lehetne megoldani, hogy szólsz a májsztrónak (új megbízásban), hogy a kapcsoló helyére tegyen be egy kb 20x30-as ytong falazóelemet. Utána egy villanyszerelő, aki ebben az egy szem ytong-ban kialakítja a kapcsoló helyét, majd egy festő, aki lejavítja.

Véleményem szerint a megfelelően rögzített ytong-os megoldású kapcsoló tartófallal csendesebb lesz a kapcsolás.

A bónusz kérdésre válaszolva szerintem ott hibázott

- amikor nem lett konkretizálva, hogy milyen kopogásra gondolsz (ha jól értelmeztem a tényállást)

- amikor nem tárta fel előtted őszintén, hogy a gipszkarton már csak ilyen

- amikor nem ajánlott fel neked erre más megoldást, pedig elmondtad a kérésedet (ne kopogjon)

- amikor nem mérte fel az ügyfelét és az igényszintedet az átlag ügyfélkörének igényszintjéhez hasonlította

Bónusz válasz, a te oldaladon a felelősséget abban látom, amikor festőt kérdeztél (akinek a felületképzés a kompetenciája) ahelyett, hogy szerkezetépítőt (gipszkarton szerelőt, kőművest, építészt).

Bónusz olcsón kivitelezhető javaslat: keresel egy más típusú kapcsolót olyan boltban, ahol személyesen kipróbálhatod őket. Kapcsolók közt is van csendesebb járású.

febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen. Az utolsó korrekt! Köszönöm szépen!

Csak festőnek hívom, de úgy mutatkozott be, mint belsőépítész, a végén pedig kiderült hogy egyik sem.

febr. 17. 21:44
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Vegyél olyan lámpát aminek zsínóros húzókapcsolója van. Az nem kopog ha meghúzod.

Ki lehet fúrni a gipszkarton falat ésa az üreget feltölteni valamiféle szigetelőanyaggal. Az biztosan topmítja a kopogást, kongást.

febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Ez azert jó, mert mögötte nem szellőzik a fal, és szépen lassan szétrohad, penészedik.

Idióta, proli közös képviselő a téglafal lépcsőház vakolatát nem javíttatta ki, nem festette le. Helyette gipszkartont szereltetett fel.


A pára lecsapódott, a fal mögött lerohadt, penészedett a régi vakolat. Tégláig le kellett veretnünk.

febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Vegyél szenzoros érintős kapcsolót.
febr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%

Na pont azt akartam írni amit a 8-as.


[link]

febr. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Én megpróbálnám az üveg gyapotot. Szedd ki a kapcsoló dobozt a falból és gyömösz bele kb 10 cm gyapotot körbe a karton alá, utánna tedd vissza a dobozt és próbáld ki.
febr. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!