Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a helyes folyamata a...

Mi a helyes folyamata a festésnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy 35m²-es panellakás, amit szeretnénk kifesteni. A kicsi szobát elkezdtük, de eddig csak annyit csináltunk, hogy ami volt falhiba, pl tipli helye stb, azt legletteltük, illetve ahol észre vettük a hajszál repedéseket, azt is. Amint ez megszáradt, gondoltuk mi buták, hogy egyből jöhet a fehér festék aztán a szín


Na ebből az lett, hogy a fehér festékkel való lekenéssel több helyen feljött a fal, illetve megrepedezet. Szeretném lekaparni a festéket, és normálisan megcsinálni.

Miután a festéket lekapartam, mi a helyes sorrendje a fal festésének?

Gondolom vakolni, glettelni újra kell, mélyalapozás, ami először elmaradt, na de mi milyen sorrendben?


Mielőtt bárki jön azzal, hogy hívjak szakembert, nem, nem fogok, mivel erre jelenleg nincs pénzünk, hogy még a rengeteg munkadíjat is kifizessük. Arra tartalékolunk, amihez nem illdomos hozzányúlni, pl víz, gáz, villany. Na ezeket fogja szaki csinálni.


Válaszokat előre is köszönöm! :)



febr. 19. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Valami ott nem stimmel a vakolattal, gletteléssel, mert a festéktől annak nem szabad feljönnie.

Még amikor le akarjuk szedni akkor is erőlködni kell.

Ha nagyon sok réteg festék van már fent vagy amikor sokat ázott valami nedvességtől, esetleg vegyszerrel lett kezelve akkor jön le a festéskor a fal felülete.

Nekem a fürdőszoba plafonja volt sokszor hipóval áttörölve penészedés miatt. Ettől és az állandó nedvességtől meg a több réteg festéktől a zuhany fölött óvatosan kell festeni, mert a festőhengerre rá tud tapadni a könnyen felváló felső réteg. De sehol máshol.

A szobákat csak glettelték az építkezésen, azóta mi festjük - én magam segítséggel. Nem volt mélyalapozó sem más és több eltérő színű festéket is festettünk már egymásra. Nem kellett lekaparni, sem mást csinálni eddig, pedig a 16 év alatt volt pár festés.

Milyen festéket használtál?

febr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod! :)

Előttünk sokáig albérlet volt ez a lakás, mi is 1 évig voltunk albérlők, lakónként kifestve. Ázva nem volt, amióta itt élünk, nem is volt erről szó az előző tulajjal.

Gondoltunk arra is, hogy mi vagyunk a bénák, de festettem még anno otthon is a szüleimnél, nem jött fel a festék, pedig az aztán eléggé régi ház, 1905-ben épült 4 lakásos társasház.


Héra beltéri fehér falfestéket.

A szín pedig a zománcos mosható héra lett volna, de azt már rá sem kentük a falra a férjemmel.

febr. 19. 22:56
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

A Héra jó festék, nem abban van a hiba. Szerintem csak túl sok festékréteg volt már egymás tetején - te is írod, hogy lakónként ki volt festve.

De talán majd lesz aki már találkozott ilyennel és leírja mit tegyél.

De addig is találhatsz okokat, - ötleteket arra mi lehetett az ok, mint pl. ezt is:

"Leválás

Amikor a festék nem tapad az alatta lévő réteghez, a fedő festékréteg száraz darabokban leválik a felület­ről. Ennek egyik lehetséges oka az, hogy a felület túl sima, ami zománcfestékkel lefestett felületek esetében fordulhat elő, vagy az, hogy túl meszes. A leváló felüle­tet csiszoljuk le, hogy a felszín érdesítésével jobb tapadást biztosítsunk a festéknek, majd fessük újra."

"Hálós repedés

Vékony, szabálytalan repedések alakulnak ki a felüle­ten. Akkor jelentkezik, ha össze nem illő festékeket használunk együtt, vagy egy festékréteget azelőtt hordunk fel a másikra, hogy az teljesen megszáradt volna. Úgy javíthatjuk ki, hogy kézzel vagy fúrógéphez csatlakoztatott csiszolófejjel teljesen simára csiszoljuk a felületet. Amikor elég sima, fessük újra."

[link]

febr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jon le a festek akkor le kell kaparni, melyalapozni, glettelni, csiszolni, melyalapozni es utana mehet a festes.

En is annak a hive vagyok hogy amit tudok azt megcsinalom magam de festokent mondom hogy ha elcseszed akkor kezdheted elorol joforman. A gletteles eleve nem konnyu, sok ido mire az ember kitanulja. Ha nincs szepen leglettelve akkor a csiszolassal sok munka lesz. Mikor azt hiszed hogy az mar jo lesz, akkor lefested es festeskor josz ra hogy megsem lett olyan szep a gletteles mert a festek kidobja a hibakat rogton.

A melyalapozo hig mint a viz es konnyen megfolyik, ami ujabb szivas lehet ha foltos a festes ez miatt vagy nehezebben takar

febr. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Hát ott akkor jó sok festékréteg van egymáson, azt mind le kéne kaparni. Mélyalapozni elég ott ahol repedés van. A kritikus helyekre meg érdemes hálót rakni. Majd belejöttök, nem kell megijedni az önerős kivitelezéstől.
febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

Mindenképp önerős kivitelezés lesz, sajnos a munkadíjra nem tudom honnan szülök annyi pénzt😅


Remélem jól fog sikerülni, azért mégsem vagyunk festők, sem egyéb szakmabeli, de bízom benne, hogy szép lesz :)

febr. 22. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!