Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek helyes egy régi...

Szerintetek helyes egy régi villát visszaállítani az eredeti állapotába? Itt a visszálítás allatt értem:, eredeti bútorok, eredeti nyílászárók, eredeti tető,

Figyelt kérdés
(Van egy régi kisebb villám amit már az évek során nagyon leromlott az állapota és még régebben átt is építettek.)
2020. máj. 6. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy visszaállítanám, mert imádom az ilyeneket!


Ha tényleg régi és szeretnéd az eredeti állapotot, akkor érdemes lenne műemlékké nyilváníttatni, mert akkor kaphatsz hozzá valamilyen állami támogatást is.

Nézz utána a menetének, ebben nem vagyok jártas, de tudom, hogy van ilyen.

2020. máj. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Milyen célból, az a kérdés. Én nem laknék egy múzeumban.
2020. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszéld meg az illetékes szakhatósággal, nehogy megbüntessenek (hiába a sajátod), ha esetleg védett az épület.
2020. máj. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy kiss érdekesék a házról hogy, Asbóth Oszkár is járt benne sokszor így mégjobban megérdemli a felújítását.
2020. máj. 6. 16:06
 5/7 A kérdező kommentje:

Hogy milyen célból?

Nos, lakásra és később nyaralónak.

2020. máj. 6. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem áll műemléki védelem alatt, akkor ízlés kérdése.Nem mindenkinek az ízlése egyezik meg a tervező/építtető ízlésével. Számomra pl. a Koós Károly féle stílus kifejezetten taszító. Egy építész/belsőépítész szakmai tudás birtokában tud ilyenben tanácsot adni.
2020. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha eleve szép és ízléses villa volt és eredeti állapotába visszaállítod, akkor egy vagyont fog érni.

A környékbeliek nem is fogják majd érteni, hogy az ő trendi műanyagdoboz "új" házikójuknál miért fog egy "régi" ház hatványozottan többet érni?!


Az átlagember örül, hogy lakik valahol, azt meg már nem is érti ha valaki beleszeret egy olyan tárgyba v. épületbe, aminek múltja van és lelke van.

Akiknek a laminált padló és az Ikea bútor jelenti a csúcsot, annak úgy sincsen se pénze, se igény ezekre a földi hívságokra...

2020. máj. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!