Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet abból szép munka,...

Lehet abból szép munka, hogyha a lakásomban a meglévő csempére, parkettára, járólapra burkolok?

Figyelt kérdés
febr. 22. 06:23
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet. Normális megoldás.
febr. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Noren1989 ***** válasza:
100%
A parkettàra azért nem tennék jàrólapot...😶
febr. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szép munka lehet, de jó kevésbé.

Tudom, sokan azt mondják, hogy szakszerű ha megfelel a követelményeknek, pl az alsó burkolat nem kopog azaz jól a helyén van. Ugyanígy szakszerű elvileg a száraz vakolás is ha ott is betartják a szabályokat (nem szokták, pl nincs vakolva a külső fal a szigetelés alatt, aztán jár a levegő a konnektorokból)


Szóval a legtöbb esetben nem tartja be a szaki a szabályokat mert jólvanazúgy. Ha betartaná, akkor már nem biztos, hogy megérné az egész.


Pl jelen esetben végigjárod az egész felületet, kijavítod mindenhol, hogy megfelelő legyen, ne kopogjon, tapadóhidazod. Fene se tudja, hogy a falfelületed elbírja e a 2 réteg csempét, stb.


Tudom, van akinél már 50 éve a csempére van burkolva és szuper, de azért szerintem kevésbé jellemző.


Én felszedném a régit, főleg a felszedésnél derülhetnek ki sunyiságok.

Nekem a fürdőben konkrétan négyzetméteres darabokban jött le a csempe a falról. (nem kopogott pedig)


lehet lepontozni.

febr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet,ha elfér az ajtó alatt,nyugodtan.
febr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csempére akkor burkolj, ha régi csempe jó erős cementes malterral lett fölrakva. Parkettára is csak akkor, ha az száraz és jó állapotú, és alatta rendes vizszigetelés van. Nálam pl. rohad a parketta, a szú ezer helyen szétrágta, nekem ezt teljesen fel kell bontanom és lebetonozni alatta.
febr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!