Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy tudok meglévő járdára...

Hogy tudok meglévő járdára térkövet lerakni? Elég csúnyán néz már ki, ezért akarom felújítani.

Figyelt kérdés
Milyen tipusu térkő, kell hozzá, mit tegyek alá, fúgázás mivel legyen stb.

2023. okt. 30. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Beton járda? Milyen csúnya?
2023. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen betonból van. Töredezett , repedezett de azért egyben van. Nem szeretném széttörni. Arra gondoltam szép térköveket tennék rá.
2023. okt. 30. 13:19
 3/9 nemaRendőrség ***** válasza:
77%
Az meg hogy nézne ki, ha az utcában csak nálatok 15 centivel magasabb a járda 7-8 métert, és térkő is ráadásul, majd újra rendes magasságban beton?
2023. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a saját udvarára gondolt...

Persze lehet. Szélére betonba szegélykő, ágyazómurva, azzal szépen kihozni az egyenetlenséget, mindenképp gépi tömörítés,aztán térkő. Mondjuk elég sokat fog emelkedni, azt vedd figyelembe, hogy kapu, garázsajtó, bármi fog e rendesen nyílni.

2023. okt. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szélére szegélykő.A járdára apró darált kő kell a szintezés miatt.Különösebb gépi tömöritést nem is igényel.Fugázáshoz cvarc homok kell.A 6 cm térkő lapoknál vastagabb nem kell.Gondot a térkő vágása szokta okozni.

A megoldását neked kell kitalálni.

2023. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni vékony térkövet is kapni ami betonra ajánlott.
2023. okt. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így készült, viszonylag vékony lapok kerültek a betonra. Nem volt töredezett, így szegély, homokágy és ráment a térkő, DE! Nálunk mindenhol elfért (garázs beálló, bejárati ajtó, pince ablak, kiskapu, nagykapu, stb), ezeket azért nézegesd át és nálad lehet szükség van valami extra biztosításra amiért töredezett a beton.
2023. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, természetesen benti járda, nem utcai. Gépi munka nem lehetséges,nagyon zárt szakasz, nem fér ide be. 13méter x 2 méteres sáv.

Az a vékony térkő lesz akkor a befutó.

2023. okt. 31. 11:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem ajánlott meglévő járdára rakni, mondták profi térkövesek nemrég. nem vezeti el a vizet, és elmozdulnak a térkövek.

Az utcában mondjuk rárakták a betonjárdára, én ott nem láttam problémát.

márc. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!