Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudom a falat lefesteni?

Hogyan tudom a falat lefesteni?

Figyelt kérdés
Tapetaragasztoval szoktam dolgokat a falra felragasztani, hogy kimeljem a falat. De amikor leveszem a ragasztot levalik egy reteg a festekböl. Hogyan fessem le a falat? Hogyan szedjem le a festeket?

febr. 24. 02:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahova ragasztani szeretnél oda mélyalapozót kell felvinned a falfesték és a ragasztó közé.
febr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Festékkel
febr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahol hepehupás a fal ott érdemes festés előtt megcsiszolni kicsit, hogy szép sík legyen. Aztán lehet festeni rendesen. Van aki használ mélyalapozót, én nem szoktam - de nem is ragasztunk közvetlen a falra semmit. Gyerekemnek vettem inkább olyan keretet amiben zsinórok vannak és ara teszi a képet amit ki akar rakni, meg szöggel van esetleg kirakva amit máshol szeretnénk és van parafatáblánk is régebben arra tűzködték a képeiket. Persze ezekkel nem lehet olyan poszteres szoba hangulatot csinálni amit gondolom szeretnél. Lányom most azt tervezi, hogy a zsinóros verziót nagyobban oldja meg. Néhány szeget ver a falba és közöttük, rajtuk fog zsinórokat átvezetni, így az addigi 1m széles keret helyett lesz vagy 2-2,5 m-es szélessége. Az utána nem okoz gondot a falfestékben ha más képet akar kitenni vagy kicsit máshová.

De most láttam egy képet amin egy háló volt a falra feltéve és arra tettek képeket. Meg is fogom neki mutatni, hátha az megtetszik neki. :)

De ha most akarod festeni a szobát akkor vegyél arra a falra mágnesezhető festéket! Az fémtartalmú festék és később a mágnes pont úgy tapad majd rajta mint a hűtő lapján. Akkor posztert, képeket ragasztás nélkül tudsz majd feltenni vagy simán mágnessel kívülről, vagy ha nem akarod hogy a mágnes látsszon, akkor vehetsz öntapadós mágnes szalagot, amiből darabot vágva a hátoldalára rögzíthetsz párat. Akkor felteheted, leveheted nyom nélkül. Színben is van többféle, ez egy példa:

[link]

Egy leírás ezekről a festékekről ha érdekel:

[link]

febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bluetackkel vagy festőszalaggal ragassz csak dolgokat a falra, az a legkíméletesebb.
febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!