Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Statikai kérdésem van házal...

Dan1994 kérdése:

Statikai kérdésem van házal kapcsolatban, gondolkozok egy ház vasarlásán de nagyon sok a belső repedés . Érdemes vele számolni ?

Figyelt kérdés

Azért írok ide mert nagyon sürgős minden nap számíthat. Ha már azt megtudom H fixen rossz akkor az is előny.

Szóval ma néztem egy házat.

Tufa falazat van. Víz probléma nem volt más fél éve nincs lakva.

De a falak talalkozásánal válasz fal és a tartó fal nál van repedés.

Ablakoknál is van fut le a konvektor kéménye iranyába de csak lefelé. Nem onnan fel onnan le. Ezek nem nagy repedések nem szélesek melységük nagy talány . Az ajtó felső sarkátol is fut. Ez lehet csak rossz vakolás és természetes mozgásnak betudható vagy statikus kell. Bár lesz még egy kör majd ahol lesz hozzá értő is. Csak ez ilyen ma rá írtam és hop megis lehet nézni dolog volt.



márc. 1. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagyok statikus, de tapasztalat (meg sokat beszéltem mérnökkel, statikussal), hogy a különböző anyagok találkozásakor van repedés.

Pl gipszkarton és téglafal találkozásakor reped.

Nekem van pl beton tégla és kerámia, ott is reped.

Nálad is a tufa az asszem beton, a válaszfal gondolom vmi kerámiatégla. Ott simán repedhet.


Ablak alatt lehet repedés, mivel az ablak alatti fal lényegében kb nulla súllyal nyomja lefelé az alapot, hisz felette az áthidaló veszi át a terhelést. Ilyenkor ha az alap nem elég jó, akkor a föld felnyomhatja ott azt, pl eső után, fagyás-olvadás után. Ettől a ház nem dől ki, hisz az ablak alatti falat ki is bonthatod ha akarod.

Az ilyen repedéseket csekkolni kellene gipsz pogácsával, reped e tovább. Sok esetben már megállt, lehet 10 éve mozdult meg utoljára.

márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Mi vettünk egy ilyen nyaralót pont nemrég, konkrétan ugyan ezek voltak a tünetek.

Kihívtunk statikust, azt mondta nyugodtan.


Szerintem hívj ki te is egyet, 20-30-50e forint és megmondja

márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Átlós, illetve nem párhuzamos repedések: ablakok és ajtók sarkaiból kiindulók komoly alapozási hiányosságra utalnak. Ilyen házat csak telekáron szabad megvenni.
márc. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mozog az egész ház. Az alapozással lesz a gond. Én nem venném meg.
márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Fő és tartófalakra vonatkozik.

Ha födém vonalban vízszintesen reped, akkor megsüllyedt a födém. Fa gerendáknál természetes, nem árt le lapátolni a salakot/földet és már jó is.

Ha lábazat felett vízszintesen reped, akkor eltörött az alap. Bontás, nincs rá más opció.

Függőleges repedések, nincs koszorú, és emiatt mozog a tetőszerkezet. Mértékétől függően pántolás, de sok esetben az alap süllyedés okozza

Ferde hatásvonalú repedések alap süllyedést jelentenek. A leggyakoribb ok, hogy nincs az esővíz elvezetve. Ha ezt pótlod többnyire megáll a süllyedés.

márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A repedés (ahogy írtad), van bőven, ezért mindenképp statikust / építészt kíván. Előttem jól leírták a repedések irányából mire lehet következtetni (szemrevételezéses épületdiagnosztika).

Ne kapkodd el, mindig lesz másik ingatlan.

Egyes bankok kevésbé hitelezik az ilyen különleges falazatú ingatlanokat.

márc. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy rossz az alap, süllyed a ház. A válaszfalak és a főfal találkozásánál azért, mert a válaszfalnak nincs akkora súlya, így az nem süllyed, az ablakoknál is azért lefelé van repedés, mert ott, azon falszakasznak nincs akkora súlya, nem süllyed egyformán a főfallal. Ajtók felett felfele irányuló repedések áthidaló hiányáról árulkodnak. Jól írták előttem, nagyon nagy eséllyel az esővíz okozza a problémát, hacsak nem eleve olyan helyen áll a ház, ahol magasan van a talajvíz. Jelentkezhet ilyen akkor is, ha utólag víz szigetelnek egy falat, azaz bevernek a ház fala és az alap találkozásához egy szigetelőlemezt. Ezzel gyak. a ház alapjának a kiszáradását teljesen megakadályozzák, tetézi a problémát az is, ha eredetileg döngölt föld padló volt és lebetonozzák. Mindez persze csak akkor probléma, ha gyenge (sőt, ha elégtelen mélységű) az alap és ázik az alap.
márc. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp statikus véleményét kikérném,és jó sok pénzed legyen a felújításra!
márc. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Láthatatlanba mégis hogy mondjunk valamit, ráadásul fényképek nélkül. Minden válasz butaság, amely a ház szerkezetére vonatkozó kijelentést tesz láthatatlanban. A repedések többfélék lehetnek, elhelyezkedésük, alakjuk, méretük szerint, és ezek mögött más-más ok van. Nem mindegy hogy a vakolat reped, vagy alatta a téglakötés is, nem mindegy hogy hőhid miatti repedés van, vagy beázás miatti. Nem mindegy hogy alá kell-e majd alapozni utólag a háznak, falvarrni-vaspántolni kell vagy esetleg semmit se kell csinálni. Nem mindegy hogy süllyedés van, faldőlés van, a tetőszerkezet nyomja szét a falakat, esetleg csak egy válaszfal csatlakozás reped, mert eleve szarul csinálták a téglakötést. Nem mindegy hogy a ház dombtetőn van, lejtős terepen vagy sík terepen. Ahogy az sem hogy milyen a vizelvezetés...

Úgyhogy ezért nem lehet láthatatlanban semmit kijelenteni. Fotók alapján esetleg meg lehet becsülni hogy mi a teendő, de konkrétat csak járatos építőmérnök tud mondani helyszíni felmérés alapján.

márc. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
Az se mindegy hogy húsz ève megrepedt és úgy van vagy folyamatosan mozog. Ha régi akkor mit se számít csak hálózni kell. Szükeim háza lett toldva na repedt is nem kicsit. Aztán egyszer hálózva glettelve lett sose látszott meg többet. De tényleg kellene kép. A hirdetést nem tudod feltenni?
márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!