Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha egy kis folt keletkezett a...

Ha egy kis folt keletkezett a feher falon, le tudom ugy festeni a foltos reszt, hogy osszessegeben ne latszodjon a falon hogy az mar nem az eredeti festes?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Valoszinuleg ez egy buta kerdes annak aki rendszeresen fest, vagy mar csinalt ilyet. En viszont meg soha eletemben nem festettem falat, nem is volt ra szukseg. Az alberletbol ahol elek, nemsoka koltozom ki. Sikerult megorizni a fal eredeti allapotat, azaz nem lett osszepiszkolva kb sehol, egy ket kisebb reszt leszamitva. Viszont ezekert a kis reszekert nem szivesen festenem ki az egesz helyiseget ha nem muszaj. Mindenkepp szeretnem en megcsinalni, mivel szeretek uj dolgokat megtanulni. Ezert szeretnem tudni hogy azert a par kis foltert erdemes e az egeszxhelyiseget ujramazolni vagy sem.

Elore is koszonom a segitsegeteket.



#festés #falfestés #mázolás #Tisztító festés
márc. 1. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Fehér festéknél általában nem látszik ha ráfestesz, de színes festéknél szinte mindig.

A színes festékeknél a rétegvastagság számít, sötétebb ahol kétszer van festve és a foltok így világosabbak lesznek, a szélük sötétebb.

Van festék aminél nem így van, de én még nem találkoztam ilyennel. Általában színes festéknél az is számít ha eleve a festéskor nem megfelelően fedted le a felületet - az egyik szobánkban így volt foltos a fal a két réteg lefestése után a kék festékkel. Most másik kéket tettünk rá az egy rétegben tökéletesen fedett, nem foltos - az előző kékre ment rá.

Másik szobában szürke a fal, jó festék, külön lett a szín kikevertetve, de egy helyen egy foltban kimaradt a második rétegnél - nem tökéletesen lett átfestve és még nedvesen próbáltuk javítani, már ettől foltos maradt. Szerencsére pont eltakarja egy polc. Ezért szeretem inkább a fehér falakat, azt áttörlöm és simán lehet akár egy részét is festeni, pl. villanykapcsoló körül vagy ahol ajtó mellett hozzáérünk. Azon is látszik kicsit, hogy rá lett festve, de csak ha közelről nagyon nézi az ember. Színes festékből nem tudom melyik lenne amit lehet foltban festeni, javítani - de még ha találsz is ilyet akkor is ezzel kellene először az egész oldalt lefesteni.

márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig. Eleve a falon levő festék kicsit elszíneződik az idővel (a fénytől, a páratartalom változásaitól). 1-2 év után már látszik a különbség.
márc. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonossal beszéld meg, hogy mit tervezel. Amúgy igényes hozzáállás, hogy szépen adnád vissza a lakást.

Ha jó volt a viszony (pl. határidőre fizettél), akkor lehet, hogy a javítást megoldja ő, talán le sem von az óvadékból.

Ha most először csinálsz ilyet (fal javítás), inkább ne a másén kísérletezz. Szerintem.

Megvannak erre a technikák és anyagok, szerszámok, miért vegyél csiszolóvásznat, fallekötőt, teddy-t, kisvödör festéket…

Ha mégis belevágsz, akkor 120-as csiszolóval átmész a folton, és kicsit még tovább is. Leporolod, fallekötőzöd, és átgurítod. Ha a folt olaj miatt van, akkor azon át fog ütni újra, ezért wallkid vagy valami matt zománc festékkel kell előbb, és utána a diszperzittel.

Ha színezett a falad, akkor ahogy előttem írták, a helyzet összetettebb.

márc. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Koszonom szepen a valaszokat.
márc. 4. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!