Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízcsövet milyen módon szoktak...

Vízcsövet milyen módon szoktak derékszögben meghajlítani? (leírás)

Figyelt kérdés

Falból jön ki 2 lyukon 1-1 műanyag kinézetű, fehér színű, flexibilis cső, amin keresztül kapom a konyhába a hideg és a meleg vizet. Ahogy a falon átjön, a vele merőlegesen lévő falon kéne tovább haladnia, tehát 90 fokban meghajlítva.

Ez a fajta cső meghajlítható 90 fokban vagy inkább vegyek rá egy könyököt? Ha utóbbi, akkor van valami speckó termék ilyen esetre?



márc. 6. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
ha ez 5 rétegű cső, akkor tud kanyarodni
márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Képek alapján lehet, hogy olyan cső :D De könyökkel konkrét derékszögben is tud kanyarodni, szépen a fal síkjában tovább haladva, míg hajlítva szerintem ezt nem tudom elérni.
márc. 6. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:
kicsit bele kell vésni a falba a kanyarnál
márc. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ötrétegű csövet 90 fokban nem tudsz meghajlítani kicsi távolságon.

Ha hirtelen kell nagy irányváltás, akkor kell oda egy könyök idom. (press)

márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább bízd szakemberre a dolgot. Már csak azért is, mert egy rugalmas műanyag csőnél is van az a pont, ahol a hajlítgatástól megtörik, különösen ha a derékszög a cél. Az ilyen műveletet megfelelő átmérőjű hajlító rugóval érdemes csinálni, vagy legalább kellő rutinnal.

És a cső megtoldása a kompatibilis idomokkal is okozhat meglepetéseket ha nem ismeri az ember a technológiát. Lehet, hogy célszerszám is kell hozzá.

márc. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: szeretem a meglepetéseket... :D Nem találtam olyan szakembert, aki ilyen filléres munkát elvállal, ismeretségi körben pedig nincs, szóval muszáj leszek rögtönözni valamit a vízvezeték-boltos elméleti közreműködésével. Hajlítani nem fogom, mert közben leesett, hogy egy másik helyiségben hajlítva megy bele a radiátorba, és az úgy indokolatlanul sok helyet foglalna el. Könyökkel és imával fogom megoldani.
márc. 7. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!