Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy szoba négy falát, amelyek...

Tordy József kérdése:

Egy szoba négy falát, amelyek közül egyik sem teljesen merőleges a másikra, hogyan tudom négyzet alakúra csinálni, hogy minden sarka derékszögű legyen?

Figyelt kérdés
Nyilván jön az első válasz, hogy gipszkartonból kell előtétfalat készíteni. Ez is a terv, de a falak pontos kimérése érdekel. Melyik falat vegyem alapul a mérés kezdésénél ha egyik sem egyenes?

2020. márc. 2. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik sarokból derékszöget kell csinálni.Aztán ehhez mérni a többit.Oldalak 60-80,a végek össze kötve meg 100 cm.

Ez így biztos derékszög.

2020. márc. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vedd figyelembe az ajtó(K) és az ablak(ok) elhelyezkedését.ha szemben állnak nem lesz problémád a kávák miatt... Egy kicsapó zsinorral fel tudsz vázolni alapot mielőtt belekezdenél pl és akkor láthatóvá válik melyik falat érdemes kiindulási pontnak venni.
2020. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik falat vegyem alapul a mérés kezdésénél ha egyik sem egyenes?"


Szerintem azt akartad írni, hogy egyik fal se merőleges a másikra.

Mert a nem egyenes nálam azt takarja, hogy hullámos, vagy görbére lett falazva.

Értelemszerűen azt vedd alapnak, vagyis arra a falra mérj merőlegeseket ahol valamilyen nyílászáró van.

Én pl. arra a falra mérném, ahol az ablak van. Mivel az ablak alatt szokott lenni a radiátor is, plusz elég macerás egy ablakrészt előtétfallal körbekartonozni, és hogy a radiátort se kelljen bäsztatni én mindenképp az ablakos falat hagynám érintetlenül.


A 60-80-100 háromszöges derékszögelés is egy jó módszer.

De kérhetsz kölcsön egy lézeres szintezőt (ha van kitől), amin tud derékszöget is vetíteni.

2020. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsaitokat. Segítettetek. :D
2020. márc. 2. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!