Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyit kérhet el egy villanys...

Mennyit kérhet el egy villanyszerelő egy rézre áthúzós munkáért?

Figyelt kérdés

Most veszünk egy házat, 103 négyzetméter hasznos alapterület, emeletes tégla ház, aluminium vezetékekkel.


Az egész házban át szeretnénk húzatni a kábeleket rézre.


Tudom hogy értéket nem tudtok mondani mert sok minden befolyásolja a dolgot.


De nagyságrendben kb. mennyit kérhetnek most egy ilyen munkáért?

Járt valaki hasonló cipőben manapság? Mennyit fizetett?



márc. 12. 07:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Amennyit nem szégyellnek annyit fognak érte kérni és ezek nem szégyellősek lehet 1-millió is.

Tavaly csináltattam meg a taktikám a következő volt jött a mester felmérni mondta 1-millió, megköszöntem mert egy másik kolléga feléért elvállalja ennyiért meg lett csinálva az egész.

márc. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Anyaggal, számlával együtt 1 millió, de inkább több. Ha anyagot te viszed oda, meg számlát sem kérsz akkor a feléből kijöhet.
márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
750 ezer és egy millió között.Egy nap alatt meg is van nagyjából.
márc. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell hinni a ködös dumának hogy majd én megveszem az anyagot mert kedvezményem van ebben a boltban ez nem más mint összejátszanak a villanyos bolttal és okosba számla nélkül megveszi, utána kiszámlázza neked teljes vételárat.
márc. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Neked 2 ember kell, kőműves és villanyszerelő.

A kőműves kivési a vezetékek helyét.

A villanyszerelő beköti az új vezetéket.

A kőműves bevakolja a vezetéket.


A ház 100+100nm vagy pl 60+40?


A legtöbb villanyszerelő már nm árat mond, kb 10-15e/nm volt utoljára mikor néztem a munkadíj, 200nm esetén ez bő 2-3 millió, plusz anyagköltség, kb 400e. Plusz kőműves díj.

márc. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
A kőműves nem fog vésni semmit a villanyszerelőnek.
márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Lényeges kérdés, hogy csak áthúzni kell vagy vésni is, azaz jelenleg MMFal kábel van vagy védőcsőben meg az alu vezeték, amit át lehet húzni.

Meg hogy milyen egyéb munkák vannak, mert akkor már kiselosztó csere, óráig mért fővezeték csere, mindenféle új igények (külön új vezeték a villanytűzhelynek, új dugaljak, áramkörök, stb.), földelőkaró leverés, EPH hiányosságok javítása, stb.

márc. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

#5 Anyám.... de jó volna, ha a kőműves vésne helyettünk! Ez így honnan jött? Kőműves talán az utolsó mohikán az ép.iparban, aki még mindig segédmunkásokat tart, velük dolgozik, tehát az utolsó kit még kiszolgálnak, azaz a kezére adják az anyagot, legyen az falazóhabarcs, vakolóanyag, beton stb. kezére adják a szerszámot, a téglát. Majd biztos pont a kőműves az, aki másnak kivési a nyomvonalat. :D

Kőműves a kivésett nyomvonal lejavítását szokta vállalni, azt is elnagyolva, aki igazán javítja azt, az a festő.

#4 Nem tudom melyik bolt az, ahonnan anyagot ki bírsz hozni "okosba", de mutass már rá kérlek! Villamossági boltokban alkalmazottak dolgoznak jó reggelt, azzal te nem oldasz meg semmit sem okosban, az alkalmazottakat a forgalom után fizetik, csak szólok, neki forgalmat kell tudni mutatni, szóval pont nem érdeke, hogy "okosban" adjon el, épp az az érdeke, hogy az árueladásnak nyoma legyen, de egyébként sem tudja ezt megtenni, amire te gondolsz, nem is értem honnan a feltételezés. Kóklereket és mások átveréséből élőket nem hívunk villanyszerelőnek, mert az nem az, az kókler és/vagy csaló, nem villanyszerelő. Miután ezt tisztáztuk, ezután elmondható az, hogy a villanyszerelők mindegyike odaadja a kedvezményét az ügyfélnek, azért teszi ezt meg, hogy jobb árat tudjon mondani, azt meg azért teszi, mert nem Ő az egyedüli, aki árat ad egy munkára, azaz versenyhelyzetben van.

#1 Az nem taktika, ha mástól is kérsz árajánlatot, aki kér, az gondolkodik, nem taktikázik.


Kérdező árat erre nem lehet mondani, nem lehet m2 árat mondani, valaki mond, de az hülyeség! m2-ből árat nem lehet kalkulálni. Egy munkát normálisan felkell mérni, hány kiállás lesz, kb. mekkora a teljes nyomvonalhossz, és akkor itt tovább kár is folytatni, mert esetedben én úgy gondolom elsősorban nem áthúzásról beszélhetünk. Ha ez egy olyan ház, ahol még alumínium vezeték van, ebből feltételezhető a szerelés ideje, ami a 70-80-as évekre tehető minimum, és akkor a nyomvonal édeskevés. Valószínűleg 1-1 cső körbefut az egész házon, az kb. semmire nem elég és még csak az sem biztos, hogy áthúzható ez az egy nyamvadék szakasz, de egyébként sem nagyon tartható meg, a kiépülő új és felbővített nyomvonalnak, nyilvánvalóan útban van, max. egy-egy helyiségben, ált. szobákban tartható meg részben. Tehát nálad nem áthúzásról van szó, hanem tulajdonképpen teljes szerelésről. Ma egy konyhába fut be annál több áramkör, mint ami egy 16-os csőbe berángatható, és ez csak egy konyha. Itt nem gondolnám, hogy 1 millióról lesz szó, de az biztos, hogy ez a munka nem az a munka, amit átvezetékezés alatt értünk.

Keress fel villanyszerelő cégeket, kérj árajánlatot. Ez így működik, nem úgy, hogy a gyakori kérdéseken kérünk egy árajánlatot, hátha valaki pont ekkora házat vezetékezett át a közelmúltban, mert abból te semmit nem tudsz meg, ugyanis nincs két egyforma helyzet, a te helyzeted meg több mint valószínű nem az átvezetékezés kategóriája.

Olyan dolgokat találj ki, mielőtt fogadnád a villanyszerelőt a munka felmérésére, hogy milyen vill. eszközöket fogsz használni, konyhában főzőlap, sütő villamos-e, mosogatógép lesz-e, bojler villamos-e, lesz-e szárító a mosógép mellett stb. stb.

Igazság szerint már ahhoz, hogy egy konyhát letudjon szerelni a villanyszerelő, a konyhabútor tervnek kész kell lennie. Mindegy, hogy a tervet kvázi te készíted el, mert mittomén kész konyhabútor lesz és azt te választod ki milyen elosztással vagy IKEA-s lesz és te rakod össze, tudnia kell hol lesznek a vill. berendezések, hisz oda kell tudnia állni a kiállásokkal. Egyéb helyiségekben a fix berendezések hol lesznek, úgy mint bojler, mosógép, szárító, TV. Ezen kívül hová szeretnél dugaljakat, akár közlekedőbe takarítódugaljak, szobába takarítódugaljak (ahová a porszívót csatlakoztatod), hálószobákban ágy mellé dugaljak, éjjeli lámpa kiállások stb. stb. Szóval mindent átkell gondolni, hogy és miként szeretnéd, előre be kell tudni rendezni a házat gondolatban, máskülönben semmi nem lesz jó helyen és hosszabbító hosszabbító hátán.

Szóval én nem akarok rád ijeszteni túlzottan, de szerintem fogalmad nincs mi előtt állsz. Akkor még ehhez hozzájön az is, ha szaporodik a nagy fogyasztók száma, akkor szinte biztos, hogy a mérőórát korszerűsíteni kell, mivel az amper kevés lesz, ha alu a vezeték a házban, kicsi az esély rá, hogy pont a mérőórát meg felújították az elmúlt pár évben, ennek okán a korszerűsítés már 4-500 ezer forint. Szóval hogy ennyire távol is állhatunk a milliótól.

márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

8-as nál kezdődik a ködösítés,meg a lehúzós duma.

Villanyszerelő tetszik lenni?!

márc. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 És mi érdekem fűződne ehhez?

1. Baromira csekély az esélye annak, hogy vagyunk egymáshoz olyan közel a kérdezővel, hogy a munkát tudnánk vállalni.

2. Még ha így is lenne, se tudnánk vállalni idén.

3. Pár éve inkább villanyórák korszerűsítésével foglalkozunk, és lehetne oka az is, hogy kevésbé megerőltető, tisztább munka, ráadásul nem kell igazítsuk magunkat más szakmákhoz, de leginkább az az oka, hogy van annyi igény, hogy csak ez lefoglalja a munkaidőnket.

Szóval miért is ködösítenék, mi hasznom belőle? Én Ön? Villanyszerelőnek tetszik lenni? Mert ha nem, akkor halovány fogalma nincs miről beszélek, így felmérni sem tudhatja azt, hogy ködösítek vagy sem!

márc. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!