Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szép napot!Új szomszédom van....

Szép napot!Új szomszédom van. Szeretné a házat leszigetelni kb 15-20 cm nikecellel. A ház be van vakolva és erre teszi rá. Kérdésem: meg teheti e azt,hogy az én portámból el vegyen 20 cm-t? Ami már eleve keskenyebb mint a többi az utcában.

Figyelt kérdés

márc. 13. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg az a 20 centi fog hiányozni a telkedből? Mond neki, hogy bontsa le a házát és építse 20 centivel beljebb, hogy elférjen a szigetelése.
márc. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Ha a ház mezsgyére épült, akkor csak a te hozzájárulásoddal szigetelheti kívülről a házat. Nem vagy köteles megengedni.
márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

A törvény alapján biztosítanod kell, hogy elvégezzék a munkát, ez ellen nem tehetsz semmit.

Itt egy ügyvéd oldala, itt részletesen leírják:

[link]

márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Neked annyira híányozni fog az a 20 cm ? Add el neki.
márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"AZ ÚJ JOGSZABÁLY SZERINT A SZOMSZÉDOS INGATLAN TULAJDONOSÁNAK HOZZÁJÁRULÁSA ESETÉN ÁTNYÚLHAT A SZOMSZÉDBA A HŐSZIGETELÉS."


[link]

márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
Én megértem a kérdezőt . Számoljátok ki mennyi tengeri teremne ott azon a 20 centin. Érthető a felháborodás.
márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Fizettesd ki vele a 20 cm telek árát.

Ha a tied keskenyebbnek gondolod, földmérővel tűzesd ki a telked.

márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem csak trollkodik a kérdező.

Ha pedig nem,akkor az isten mentsen egy ilyen szomszédtól,mint a kérdező.

márc. 14. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Annyira bíztam benne,hogy ilyen sok segítő ember van.Akkor még egy kis infó,hogy miért fog hiányozni az a 15-20 cm amit elfog venni a szigetelés.Ugyanis a két között akkora távolság van,hogy az autóval be tudunk állni,van egy szőlőlugas és a járda.

A házak a hatvanas éveken épültek.Akkor még valószínű nem nagyon figyeltek arra,hogy mekkora legyen a két ház közötti távolság.

márc. 15. 09:25
 10/11 greeen válasza:
100%
Lehajtod az egyik visszapillantót és meg is van a 20 centi. Elég csak az egyik oldalon. Nem gond ha nem napi 20 szor kell ki-be állni, ha tényleg a kocsi szélességen kell picit szűkíteni. Illetve annyit megtehetne még hogy grafitos nikecellt tesz fel a kritikus oldalon és abból elég a 10-12 centi a 15-20 helyett.
márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!