Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hallottam ilyet, hogy új ház...

Hallottam ilyet, hogy új ház esetén nem érdemes színesre festeni a falakat, mert megreped és kifakul, ez igaz?

Figyelt kérdés

Téglaépítésű ház.

Engem pont ugyanannyira zavar, hogy a fehér vagy a színes fal reped majd meg. De erről a fakulásról is hallottam, miszerint "kiszívja a színt".

Ez csak ilyen legenda vagy igaz?


márc. 20. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Első festést régebben meszelték és később,csiszolás után mehetett a diszperziós.

Lehet még száradnak a falak ez miatt.

márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%

Akkor reped, ha kispórolták az anyagot és/vagy nem döngölték le a padló alatt földet és a sódert, és/vagy az alap helyét nem úgy keszítették elő ahogy kellett volna.

Nemek 2 év alatt nem repedt meg sehol sem

márc. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
78%
Ha bevan hálózva gkettelve nem igen reped. A színt se szívta ki nekem újépítésnél se
márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Baromság. Ha rendesen meg van csinálva, akkor nem reped, és a szín se változik igazából. Azér festik amúgy sokszor fehérre, mert az olcsóbb. Legalábbis a kivitelezőnek aki csinálja, neked meg úgy számítják fel anyagárba mintha szines lenne.

Ennek eredménye a monoton szürke-fehér hangú, szintelen lakóövezet, amitől hányingerem van ha meglátok egy ilyet...

márc. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!