Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanyórától a lakáselosztóig...

Villanyórától a lakáselosztóig milyen fajta főkábelt húznak be a villanyszerelők? 3x10mm2 sodrott MTK (H05VV-F)? pontos típus kellene.

Figyelt kérdés
márc. 20. 18:15
 1/2 nemaRendőrség ***** válasza:

Nekem 32Amperhez 3x4mm mcu kábelt.


Az új szabvány szerint kevés, de nem érdekel.


Azt húznak be amit be kell az igények és ügyfél igényei alapján

márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minimum 10mm2-es keresztmetszetű sodrott vezetékkel kell elindulni a mérőórától (nyilván kábel is lehet ez, nem muszáj vezetéknek lennie). Ezt a szolgáltató határozza meg, nem a szabvány, tehát pl. mondjuk 16A-nak ugyan halálosan felesleges, de ezt írja elő a szolgáltató, így ezt kell teljesíteni. Olyan esetben, ha mondjuk hosszabb a szakasz a mérőórától a lakáselosztóig (a költségét mérlegelve) és a terhelés nem követelné meg az ilyen keresztmetszetű vezetéket olyan esetben meglehet tenni azt, hogy felkerül egy elosztótábla a mérőóraszekrény közelébe vagy akár vele összeépítve és ide fordul csak be a 10-es vezeték ÁVK-ba, biztosítva majd innen már ellehet menni olyan keresztmetszettel, ami a terhelés mértékéhez a terhelhetőséghez van igazítva. Nem sűrűn előforduló helyzet, de azért néha van ilyen. Én nem vagyok megbékélve vele, mert bővítésnél pl. már cserélni kell ezt a szakaszt, lehet, hogy cserélni kell, de van, aki így oldja meg.
márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!