Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha ki akarok építeni a villany...

Ha ki akarok építeni a villanyórától egy olyan konnektort ami bír 16 ampert folyamatosan, az jogilag kitől kell kérnem? Egy normál villany szerelőtől vagy csak az elmű csinálhatja? Azért szeretném külön kiépíteni,

Figyelt kérdés

Ha ki akarok építeni a villanyórától egy olyan konnektort ami bír 16 ampert folyamatosan, az jogilag kitől kell kérnem? Egy normál villany szerelőtől vagy csak az elmű csinálhatja?

Azért szeretném külön kiépíteni, hogy biztosan bírja mert az hogy nagy áramról van szó ráadásul folyamatosan, nem tudom mit bír a régi hálózat bármelyik konnektorja.

És jogilag ezt hogy van mennyire lehet a közel a villanyórához probléma nélkül mert hallottam ilyeneket hogy túl közel nem szabályos.

Csak azért kéne közel lennie hogy minél olcsóbb legyen, nem akarok sok métert a méregdrága 16 amper bíró kábelből és a kábelvesztességnek is minél kevesebbnek kéne lennie.

Egyáltalán mennyibe kerülhet egy ilyen ?


márc. 21. 06:19
1 2 3 4
 1/31 Noren1989 ***** válasza:

1, jelenleg milyen kismegszakítóid vannak?

2, a villamosművek a villanyóràig/val bezàrólag rendelkezik alapvető jogkörrel.

3, a 16amper egy àtlagos hàztartàsban is simàn előfordul, úgy rémlik, h a 1,5mm2-es sodrott rézvezeték elbírja. Tartós hasznàlat soràn növelném 2,5mm2-re. Hol itt a méregdràga megoldàs?

4, egy fàzist, vagy hàrmat akarsz àtvinni, merthogy ezt sem sikerült leírni....

márc. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

A 16A os kábel vagy vezetèk, elèg általános, ès nem egetverően drága. Az óraszekrènybe sok szolgáltató nem engedi, az újra rászerelni szintèn nem.

De egy villanyszerelő megoldja neked.

De a folyamatos 16A pert a normál dugalj, nem biztos, hogy hosszutávon bírja.

márc. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Na ez aztán hát eleve egy erősebb drágább dugalj kell. Nem tudom ma létezik-e még porcelán?

Ha az óraszekrénybe nem engedi akkor végül is az óraszekrényből ki kell vezetni a falra a legközelebbi pontig.

Hát nem tudom hogy nem méreg drága-e de én úgy tudtam hogy a villanyszerelők aranyárban dolgoznak órabérben. Mondjuk ha elég egy méter ebből a kábelből az viszonylag olcsó de úgy tudom mennek is több ezer forint méterre tehát a végösszeg azért ha nem is mérnek drága de az erdekelne hogy mégis mennyi.

16 amperes de én úgy tudom hogy alanyi jogon jár 32 ingyen. Vagy nem? 16 amperes órával az a gondom hogy akkor semmi más nem használható ugyanakkor ez még megoldható de a 16-an peres órának nem gond ha egyfolytában 16 amperrel megy?

márc. 21. 09:04
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha a villanyóra szekrényébe nem lehet, nem fér el, stb, akkor mellé kell rakni egy plusz dobozt és mehet abba. A mért oldalon, az óra után gyakorlatilag azt csinálsz amit akarsz. Ha az óránál lévő kismegszakító bírja, akkor fel lehet szerelni ilyen konnektort. Viszont ha az óra kismegszakítója csak 16A-os, akkor azt bővíteni kell, de legalább illene. A sima konnektorok papíron 16A-osak. Viszont hosszú távon nem bírják, elég hamar kimelegszenek a kötések és érintkezési problémák miatt elégnek. Ipari konnektort kell venni ami bírja a nagyobb terhelést is. Alapból nem kell hozzá az áramszolgáltató, sima villanyszerelő megcsinálja. Csak akkor kell a szolgáltató ha bővíteni kell a teljesítményt.
márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Ja az ipari konnektor nem azonos az ipari árammal ami 380? Van 220-as ipari konnektor is?
márc. 21. 12:21
 6/31 anonim ***** válasza:

Ipari 230v dugvilla

[link]

márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Itt a dugalj

[link]

márc. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
De nem ez van a készüléken...
márc. 21. 13:09
 9/31 A kérdező kommentje:
De nem is a dugvilla kell hanem az ellentéte. Annak nem konnektor a neve?
márc. 21. 13:09
 10/31 anonim ***** válasza:
Dugalj, de azt is linkeltek. Azok ipariak.
márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!