Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Belmagasság 2,4 m, vélemény?

Belmagasság 2,4 m, vélemény?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most vettem régi paraszt családi házat, 2,4 m belmagasság mindenhol megcsinálható lenne, tetőtér beépítése is lehetséges, hogy nagyobb is lehetne a belmagasság. Érdemes a födémet megemelni? Vagy még tűrhető, mivel nincsenek nagy terek, a nappali is csak 4x4 m-es.

ápr. 29. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ ti milyen magasak vagytok és hogy érzitek jól magatokat.

Én 160 vagyok, a párom 175, nekünk tökéletes egy ekkora belmagasság. A fiam már sokkal magasabb, neki már nem biztos, hogy jó lenne, az egyik kollégám meg 209cm magas, ő tuti nem szeretne ilyen belmagasságot.

Ha nektek jó akkor felesleges emiatt hatalmas költséget csinálni.

Már persze ha jól értettem és ez a mostani méret amin még emelnétek.

ápr. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
2.4 méter a teljesen jó nem kell emelni.
ápr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Jó persze.
ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyomasztó 2,5 alatt, de élhető. 10-15 cm-ért biztos nem emelném meg a födémet. Más a helyzet, ha tetőtér miatt lecserélitek a tetőszerkezetet. Akkor már nem hagynám ki a födém emelést sem.
ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2,55. Hát most megnézegettem, nem halnék bele a 2,4-be sem. Igaz csak 1,75 vagyok.

Optikailag tuningoljátok, fessétek, világítsátok meg úgy, hogy magasabbnak tűnjön.

ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nekem is ennyi két a hazam régi részén. Teljesennjó ezért ne emeljétek a tetőt őrült költség
ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem alacsony! Családi házba szerintem min. 2,7m kell vagy több. De ha így vetted, akkor neked biztos jó. Mivel a parasztházak födéme jellemzően egybe van építve a fedélszékkel, elég bonyolult lenne a megemelés. Vagyis az egész fedélszéket leszedni, ráfalazni a falakra és új födém+fedélszék. Ez sok-sok millió költség, így szerintem a kérdés az, hogy megéri-e?
ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!